„Lekcje z Temidą” w Borównie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 czerwca 2020

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Borównie otrzymała CERTYFIKAT uczestnictwa w projekcie „Lekcje z Temidą” organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. „Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć kształtuje się i umacnia szacunek do prawa oraz promuje postawy proobywatelskie (www.lekcjeztemida.pl).

Początkowym założeniem była obecność prelegentów w placówce, jednak ze względu na pandemię zajęcia zrealizowane zostały w formie online, przy pomocy programu Microsoft Teams. Uczestniczyć w nim mogli uczniowie klas VI, VII i VIII. Wśród prowadzących w skali całego kraju znaleźli się adwokaci, radcowie prawni, a także doktorzy nauk prawnych. Prowadzenie lekcji przez osoby na co dzień związane z tworzeniem i stosowaniem prawa stanowiło gwarancję profesjonalnego przeprowadzenia zajęć.
W załączniku CERTYFIKAT potwierdzający udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży.

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie