Mieszkańcu, nie daj się oszukać!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 października 2020

W związku z powtarzającymi się sygnałami dotyczącymi prób oszustwa przez osoby podszywające się pod urzędników, pracowników administracji, przedstawicieli organizacji społecznych, ratowników medycznych, najbliższych członków rodziny czy policjantów apelujemy o stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że żaden reprezentant wspomnianych służb nigdy nie będzie prosił o zaciągnięcie kredytów, sugerował konieczność zabezpieczenia pieniędzy lub mienia, ani prosił o pomoc finansową na prowadzenie dalszych działań. Oszuści często bazują na naszej niewiedzy, braku znajomości prawa lub wrażliwości. Nigdy nie podpisujmy dokumentów, których treści nie rozumiemy.

Nie wpłacajmy pieniędzy na ratowanie ludzi lub zwierząt, jedynie na podstawie opowiedzianej lub przeczytanej historii. Jeżeli mamy wątpliwości, co do wiarygodności odwiedzających nas osób, czujemy się zastraszeni, ktoś naciska na to, abyśmy przekazali mu swoje mienie, nie podejmujmy pochopnych działań. W każdej sytuacji budzącej Państwa podejrzenia, co do niezgodnych z prawem intencji nieznanych osób, należy się kontaktować z dyżurnym Policji Komisariatu Koronowo pod nr telefonu 47 752 12 05 lub skorzystać z połączenia alarmowego 112. Policjanci skontrolują każdy taki sygnał i być może uda się złapać oszustów na gorącym uczynku.

Źródło informacji: p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariat Policji Koronowo asp. szt. Mariusz Choła | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie