Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Nowa przestrzeń publiczna w Strzelcach Górnych? –złożono wniosek o dofinansowanie

Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych informuje, iż w dniu dzisiejszym złożony został wniosek o przyznanie pomocy na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”, w ramach działania „Podstawowe usługi  i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

Wniosek dedykowany jest zagospodarowaniu terenu części działki nr 101/22 w Strzelcach Górnych.

Przypomnijmy, iż w listopadzie 2020 roku Wójt Gminy Dobrcz ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej terenu w Strzelcach Górnych.

W wyniku tego konkursu zgłoszone zostały 2 koncepcje, które były przedmiotem plebiscytu wśród mieszkańców na stronie internetowej gminy.

Koncepcja nr 2 uzyskała największą ilość głosów i ona została po opracowaniu kosztorysu zgłoszona do dofinansowania w ramach wyżej wymienionego konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Całość inwestycji to koszt 335 911,70 zł,  a możliwe dofinansowanie 221 530,00 zł

Autor: Sekretarz Gminy Alicja Letkiewicz-Sulińska