Gmina Dobrcz

SP Dobrcz

Szkoła Podstawowa w Dobrczu

IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

UL. DŁUGA 33

86-022 DOBRCZ

tel./ fax. - 52-3818926

www -http://www.spdobrcz.pl/

e-mail -  spdobrcz@dobrcz.pl

 

Artykuły

Przejdź do - WITAMY W SZKOLNEJ GROMADCE
28 października 2020

WITAMY W SZKOLNEJ GROMADCE

22 października 2020 r. nie był zwykłym dniem dla uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej w Dobrczu. Odświętne stroje dzieci wskazywały na to, że wydarzy się coś szczególnego. Rzeczywiście tak było…

Czytaj więcej o: WITAMY W SZKOLNEJ GROMADCE
Przejdź do - Młodzieżowe zawody spławikowe
28 września 2020

Młodzieżowe zawody spławikowe

Dnia 19 września odbyły się zawody spławikowe dla młodzieży należącej do Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej. Mimo chłodnego poranka temperatura szybko rosła i można było zająć się wędkowaniem. Choć nie złowiono taaaaaakiej ryby, nie brakowało brań. Zawody wygrał Stanisław Nowak, a za nim był Janek Nowak. Dziękujemy bardzo Kołu 98 Kusowo za ufundowanie cennych nagród, pucharów i medali.

Przejdź do - Motyle odfrunęły
29 czerwca 2020

Motyle odfrunęły

Jak co roku, w Dobrczu odbyło się zakończenie roku szkolnego. Spotkanie uczniów z nauczycielami wyglądało inaczej niż zwykle, ale było nie mniej uroczyste. Harmonogram pojawiania się poszczególnych klas został tak zaplanowany, by uczniowie nie mieli ze sobą zbyt bliskiego kontaktu. Dla bezpieczeństwa wręczanie świadectw miało miejsce na świeżym powietrzu. Na szczęście pogada dopisała.

Czytaj więcej o: Motyle odfrunęły
Przejdź do - Jakby zwyczajnie, ale inaczej...
18 czerwca 2020

Jakby zwyczajnie, ale inaczej...

16 czerwca był dniem rozpoczęcia egzaminu ósmoklasisty i zmagania z zawiłościami mowy ojczystej. W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego punktualnie o godzinie 9:00 arkusze egzaminacyjne otrzymało do swych rąk dwadzieścioro troje uczniów.

Czytaj więcej o: Jakby zwyczajnie, ale inaczej...
Przejdź do - „Pomóżmy czworonogom” – pomoc dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim
12 maja 2020

„Pomóżmy czworonogom” – pomoc dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim

W marcu 2020 roku przed epidemią koronawirusa uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu z Dobrcza przystąpili do kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem była to pomoc bezdomnym zwierzętom. Wolontariusze przygotowali plakaty z hasłem przewodnim ”Pomóżmy czworonogom”, które rozwieszono po szkole. Następnie w kilku miejscach szkoły zostały rozłożone kosze na karmę i potrzebne akcesoria dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim.

Czytaj więcej o: „Pomóżmy czworonogom” – pomoc dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim