Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

SP Strzelce Górne

  Szkoła Podstawowa
  Strzelce Górne
  ul. Szkolna 6
  86-022 Dobrcz

  tel./fax 52 381-70-20
  E-mail: spstrzelceg@dobrcz.pl
  strona www:
http://www.spstrzelce.gminadobrcz.pl/

Artykuły

 • 75 000 zł na pomoce dydaktyczne dla Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych

  Wniosek Gminy Dobrcz o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z rezerwy części subwencji w roku 2021 z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych został pozytywnie zaopiniowany przez Stronę Samorządową Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

  Czytaj Więcej o: 75 000 zł na pomoce dydaktyczne dla Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych
 • „Zdrowo – bezplastikowo” w Strzelcach Górnych

  Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych składa serdeczne gratulacje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie projektu  pn. „Zdrowo – bezplastikowo”, który wygrał w konkursie ogłoszonym przez Caritas Polska „Ekologia integralna encykliki Laudato si' w ramach działania Wspólnot Caritas i społeczności lokalnych 2021" dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Czytaj Więcej o: „Zdrowo – bezplastikowo” w Strzelcach Górnych
 • Konkurs Mały Omnibus w SP w Strzelcach Górnych

  W SP w Strzelcach Górnych odbył się Szkolny Konkurs Mały Omnibus. Organizatorami Konkursu były panie Sabina Daroszewska i Joanna Lenkowska. W etapie I uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z dziedzin: edukacji polonistycznej, przyrodniczej, społecznej i matematycznej. Zdobywcy największej ilości punktów przeszli do II etapu. Na tym etapie poziom trudności wzrósł. Pytania wymagały większej wiedzy. Dopiero po drugim etapie zostało po trzech finalistów, którzy walczyli o zwycięstwo. W każdej klasie mógł zostać tylko jeden zwycięzca. Uczeń z największą ilością punktów został finalistą i otrzymał tytuł „Omnibusa klasy I, II lub III”.

  Tegorocznymi Omnibusami zostali: Omnibusem klasy I - Nikola Pusowska, Omnibusem klasy III Lena Retecka. Finalistami zostali: Nina Królikowska, Mikołaj Kozak Ola Skopowska , Piotr Kutkowski.

  Czytaj Więcej o: Konkurs Mały Omnibus w SP w Strzelcach Górnych
 • Ciąg dalszy do Tygodnia Mózgu

  Akcja Tydzień Mózgu jest niezwykle bogata we wszystkich sferach edukacji Naszej Szkoły. Dzieci kształcą się wszechstronnie podczas wszystkich zajęć, a szczególnie w tym tygodniu nauczyciele zadbali, aby zorganizować zajęcia rozwijające kreatywność oraz pobudzić układ nerwowy do pracy. Jednym z elementów wpływających na prawidłowe funkcjonowanie mózgu jest ćwiczenie koncentracji uwagi oraz koordynacji wzrokowo - słuchowo - ruchowej. Pani Aleksandra Trella na zajęciach muzycznych zaproponowała dzieciom świetną zabawę ruchową. W takt muzyki i rytmicznych uderzeń dzieci odbierały dźwięk, zgodnie z rytmem musiały dźwięk przekształcić w odpowiedni ruch, który w całości dał świetny efekt dobrze funkcjonującego układu.

  Czytaj Więcej o: Ciąg dalszy do Tygodnia Mózgu
 • Tydzień Mózgu w szkole

  W związku z Tygodniem Mózgu w szkole odbywają się zajęcia poświęcone rozwijaniu wiedzy na temat funkcjonowania mózgu. Jedną z form zdobywania wiedzy są zajęcia warsztatowe w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci prowadzone przez p. Joannę Lenkowską. Dotychczas w klasie pierwszej i drugiej odbyły się zajęcia: Dlaczego widzę, czuję i słyszę oraz w klasie trzeciej, zajęcia zatytułowane: Czy komórki nerwowe mogą popełniać błędy?

  Czytaj Więcej o: Tydzień Mózgu w szkole