Gmina Dobrcz

Projekty

Artykuły

Przejdź do - Borówno ma swoją świetlicę
8 lutego 2019

Borówno ma swoją świetlicę

We wtorek, 5 lutego odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Borównie. W uroczystości otwarcia udział wzięli przedstawiciele samorządu, sołtysi, radni, księża oraz mieszkańcy sołectwa. Otwarcie świetlicy zaczęło się od symbolicznego poświęcenia nowo otwartego obiektu przez księży Grzegorza Bileckiego i Macieja Andrzejewskiego. Mamy nadzieję, iż nowo powstała świetlica będzie długo służyć mieszkańcom Borówna, a dotychczasowe spotkania odbywające się na dworze pójdą w niepamięć.

Czytaj więcej o: Borówno ma swoją świetlicę
Przejdź do - Rozeznanie cenowe na wywóz osadu z przydomowych oczyszczalni ścieków
21 listopada 2018

Rozeznanie cenowe na wywóz osadu z przydomowych oczyszczalni ścieków

Zapraszamy firmy, które mają zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie gminy Dobrcz na wywóz nieczystości do składania ofert.

Czytaj więcej o: Rozeznanie cenowe na wywóz osadu z przydomowych oczyszczalni ścieków
Przejdź do - Szkolenie językowe – sprawdź, czy także dla Ciebie
9 listopada 2018

Szkolenie językowe – sprawdź, czy także dla Ciebie

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego, a może podwyższyć swoje umiejętności w zakresie tych języków? Będzie to możliwe dzięki darmowym kursom, organizowanym przez Urząd Marszałkowski we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House.

Czytaj więcej o: Szkolenie językowe – sprawdź, czy także dla Ciebie
Przejdź do - Kompetencje cyfrowe – szkolenia dla mieszkańców Gminy Dobrcz
26 października 2018

Kompetencje cyfrowe – szkolenia dla mieszkańców Gminy Dobrcz

Fundacja Promocji Gmin Polskich (FPGP), przyznała Gminie Dobrcz grant wysokości 150 tysięcy złoty na przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe mieszkańców. Grant przyznawany jest na wniosek, w ramach realizowanego przez FPGP projektu: "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego." (nr projektu POPC.03.01.00-00-0081/18). Szkolenia skierowane są do osób które ukończyły 25 lat. Każda osoba może uczestniczyć w 1 z 7 modułów szkoleniowych:

Czytaj więcej o: Kompetencje cyfrowe – szkolenia dla mieszkańców Gminy Dobrcz
Przejdź do - Kolejne  fundusze na termomodernizację
16 października 2018

Kolejne fundusze na termomodernizację

W funduszach unijnych jest tak, że widzimy efekt, a nie proces jak do niego doszło. Po wielu różnych przeciwnościach udało się uzyskać dofinansowanie na dwa projekty termomodernizacyjne.

Czytaj więcej o: Kolejne fundusze na termomodernizację