Gmina Dobrcz

Projekty

Artykuły

Przejdź do - Informacja dla Beneficjentów projektu: „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Dobrcz”
13 października 2020

Informacja dla Beneficjentów projektu: „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Dobrcz”

W dniu 31.10.2020r. upływa termin trwałości projektu Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Dobrcz. W związku z tym prosimy Beneficjentów ww. projektu o stawienie się w Biurze Podawczym Urzędu Gminy w Dobrczu od dnia 19.10 br. w celu podpisania umów na przekazanie sprzętu komputerowego bądź jego zdanie. Telefon do kontaktu: 52 364 10 19.

Przejdź do - Bezpłatne kursy językowe on-line dla dorosłych
3 września 2020

Bezpłatne kursy językowe on-line dla dorosłych

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Potwierdzają to blisko cztery tysiące mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy skorzystali z marszałkowskich, bezpłatnych kursów języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. Do udziału w zajęciach zapraszamy kolejnych chętnych. Ze względu na zagrożenie epidemiczne opracowaliśmy nową formę nauki – kursy online z lekcjami prowadzonymi na żywo przez internet. Zapisy na zajęcia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.

Czytaj więcej o: Bezpłatne kursy językowe on-line dla dorosłych
Przejdź do - Mega gratka dla młodych programistów
5 czerwca 2020

Mega gratka dla młodych programistów

Rusza kolejna odsłona bezpłatnych lekcji podstaw programowania UPC Future Makers. To projekt, który wraz z NASK objęło patronatem Ministerstwo Cyfryzacji. Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku 8-13 lat. Aby wziąć w nich udział wystarczy komputer i dostęp do internetu. Zajęcia będą się odbywały w małych ośmioosobowych grupach, a każde dziecko będzie mogło liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera.
Czytaj więcej o: Mega gratka dla młodych programistów
Przejdź do - Otrzymalismy wsparcie na modernizację energetyczną.
10 maja 2019

Otrzymalismy wsparcie na modernizację energetyczną.

9 maja marszałek Piotr Całbecki przekazał beneficjentom umowy o dofinansowanie o wartości blisko 7,7 miliona złotych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Wsparcie trafi na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, termomodernizację i przebudowę obiektów użyteczności publicznej oraz projekty edukacyjne. 

Czytaj więcej o: Otrzymalismy wsparcie na modernizację energetyczną.
Przejdź do - „Droga do aktywności” - projekt skierowany do osób bezrobotnych i biernych zawodowo
7 marca 2019

„Droga do aktywności” - projekt skierowany do osób bezrobotnych i biernych zawodowo

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej, i oferuje wsparcie w postaci m.in. szkoleń/kursów zawodowych (np. kierowca kat. C wraz C+E i kwalifikacją na przewóz rzeczy, Spawacz MAG-TIG, Pracownik małej gastronomii z obsługą kasy fiskalnej, Kwalifikowany pracownik ochrony) oraz płatnych staży zawodowych.

Czytaj więcej o: „Droga do aktywności” - projekt skierowany do osób bezrobotnych i biernych zawodowo