Gmina Dobrcz

SP Wudzyn

Szkoła Podstawowa w Wudzynie
Wudzyn ul. Zamkowa 12, 86-022 Dobrcz
e-mail: spwudzyn@dobrcz.pl

Telefon: (52) 381-92-70 fax (52) 381-92-70
strona www:
https://zswudzyn.edupage.org/

Artykuły

Przejdź do - Fajniaki w SP Wudzyn
17 listopada 2020

Fajniaki w SP Wudzyn

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Wudzynie wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym pt. "Mój ulubiony Fajniak". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Powstało mnóstwo ciekawych i oryginalnych prac. Najlepsze z nich zostały nagrodzone maskotkami – Fajniakami i książkami M. Przewoźniaka pt. "Gang Fajniaków i miasto marzeń: bycie eko jest fajne!", które szkoła otrzymała od sieci sklepów Biedronka. Wszyscy uczestnicy dostali na pamiątkę naklejki z Fajniakami.

Przejdź do - Nowi czytelnicy w Szkole Podstawowej  w Wudzynie
17 listopada 2020

Nowi czytelnicy w Szkole Podstawowej w Wudzynie

W listopadzie 2020 r. uczniowie klas 1A i IB Szkoły Podstawowej w Wudzynie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Na początku musieli  rozwiązać zagadki związane z treścią popularnych bajek dla dzieci oraz rozpoznać baśniowych bohaterów. Zapoznali się także z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. Potem złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę tej uroczystości nowi czytelnicy otrzymali książeczki i ręcznie wykonane zakładki w kształcie kotków oraz wyprawkę czytelniczą "Pierwsze abecadło" promującą kampanię społeczną pt. "Mała książka-wielki człowiek". Na zakończenie wizyty w bibliotece wszyscy chętnie po raz pierwszy wypożyczyli wybrane książki.

Przejdź do - Emocja i Mały Miś w Stronnie
28 października 2020

Emocja i Mały Miś w Stronnie

Oddział i Punkt Przedszkolny w Stronnie również bierze udział w dwóch projektach międzynarodowych: Emocja i Mały Miś w świecie wielkiej literatury. W pierwszym maluchy ukończyły I moduł, a w drugim są na etapie realizacji zadań.

Przejdź do - Warsztaty „Las w słoiku”
28 października 2020

Warsztaty „Las w słoiku”

W październiku 2020 r. chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wudzynie wzięli udział w warsztatach pt. „Las w słoiku”. Własnoręcznie zasadzili rośliny w szklanym naczyniu, ozdobili kamykami i jesiennymi elementami. Wykonane kompozycje z dumą zabrali do domu, by móc obserwować, jak rosną. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości i okazały się znakomitym sposobem połączenia nauki z zabawą.

Przejdź do - Pierwszaki z Wudzyna w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Emocja"
12 października 2020

Pierwszaki z Wudzyna w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Emocja"

Uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie wraz z wychowawcą p. Piotrem Sobiechowskim oraz p. Małgorzatą Lemieszką uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja”.  Celem projektu jest wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Uczniowie podczas realizacji I modułu – „Kreatywność” połączonego z Międzynarodowym Dniem Kropki, odkrywali swoje talenty, rozpoznawali i nazywali emocje, wykazywali się dużą kreatywnością  projektując i „ożywiając kropki”. Ponadto zdobyli wiedzę nt. języka migowego i dowiedzieli się, że KAŻDY jest ważny i WYJĄTKOWY.