Gmina Dobrcz

Rolnictwo

Artykuły

Przejdź do - Zwrot podatku akcyzowego
31 lipca 2020

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Dobrcz informuje, iż w terminie od 3 sierpnia 2020r. do 31 sierpnia 2020r. producenci rolni, którzy nie wykorzystali całego limitu w I terminie mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego
Przejdź do - Informacja dla rolników-UBÓJ NA UŻYTEK WŁASNY
15 lipca 2020

Informacja dla rolników-UBÓJ NA UŻYTEK WŁASNY

Wymagania weterynaryjne przy prowadzeniu uboju na użytek własny  i prowadzenia „rzeźni rolniczej”. Materiały informacyjne do pobrania w załącznikach.  

Przejdź do - Aplikacja do szacowania strat wywołanych przez suszę - informacje
15 lipca 2020

Aplikacja do szacowania strat wywołanych przez suszę - informacje

Na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  została udostępniona aplikacja publiczna poprzez którą rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę. Producent rolny po zalogowaniu się do tej aplikacji podpisem zaufanym składa wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych, w których Klimatyczny Bilans Wodny w danym okresie, wskazuje na możliwość spadku plonów w związku z suszą. Aplikacja wygeneruje także protokół z oszacowania strat.

Czytaj więcej o: Aplikacja do szacowania strat wywołanych przez suszę - informacje
Przejdź do - 10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
9 lipca 2020

10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

Czytaj więcej o: 10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
Przejdź do - Miód, mięso wędliny, owoce...Kujawsko - Pomorski e-bazarek - zaloguj się i sprzedawaj
8 lipca 2020

Miód, mięso wędliny, owoce...Kujawsko - Pomorski e-bazarek - zaloguj się i sprzedawaj

Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie uruchomił platformę internetową e-bazarek dla województwa kujawsko - pomorskiego. Celem platformy jest umożliwienie bezpłatnego wystawiania ogłoszenia o sprzedaży i promocja produktów lokalnych. Platforma internetowa e-bazarku dostępna jest TUTAJ. Zachęcamy do rejestracji on-line.