Gmina Dobrcz

Rolnictwo

Artykuły

Przejdź do - Szkolenie dla osób dokonujących uboju na użytek własny.
11 lutego 2019

Szkolenie dla osób dokonujących uboju na użytek własny.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy informuje, że w dniu 27 lutego 2019 r. o godz. 10.00 na terenie tutejszego inspektoratu przy ul. Cieplickiej 5 w Bydgoszczy odbędzie się bezpłatne szkolenie dla osób dokonujących uboju na użytek własny.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla osób dokonujących uboju na użytek własny.
Przejdź do - Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka?
4 lutego 2019

Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka?

Każdy rolnik 2 razy w roku może ubiegać się o zwrot części wydanych pieniędzy na paliwo jakim jest olej napędowy wykorzystywany przez gospodarzy w ich pracy. Potrzebne są do tego faktury VAT, które potwierdzają wydatki. 31 stycznia jest ostatnim dniem, kiedy można kupić paliwo i faktura będzie mogła zostać dołączona do wniosku składanego w lutym. Od 1 stycznia obowiązują przepisy, które podnoszą limit paliwa, do jakiego można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego.
Czytaj więcej o: Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka?
Przejdź do - Do końca grudnia w Biurach Powiatowych ARiMR powinny zarejestrować się już działające Koła Gospodyń Wiejskich
6 grudnia 2018

Do końca grudnia w Biurach Powiatowych ARiMR powinny zarejestrować się już działające Koła Gospodyń Wiejskich

Koła gospodyń Wiejskich działają od ponad 150 lat. Według nowych zasad, ustalonych w tym roku, mają być społecznymi organizacjami mieszkańców wsi działających na rzecz swojego środowiska. Koło może założyć 10 osób i musi być ono wpisane do rejestru prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ustawa nadaje KGW osobowość prawną, co umożliwia im korzystanie z form wsparcia w ze środków unijnych czy dotacji z budżetu państwa. Jak na razie nie ma jednak konkretnych informacji ani o środkach unijnych ani o dotacjach z budżetu państwa z wyjątkiem tej, przysługującej po rejestracji.

Czytaj więcej o: Do końca grudnia w Biurach Powiatowych ARiMR powinny zarejestrować się już działające Koła Gospodyń Wiejskich
Przejdź do - Chcesz utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich i pozyskać dla niego fundusze?
30 listopada 2018

Chcesz utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich i pozyskać dla niego fundusze?

Informujemy, że w dniu 01.12 (sobota) w godzinach 9:00-14:00 w biurze powiatowym ARIMR  w Bydgoszczy odbędzie się dzień otwarty  w sprawie tworzenia i zarejestrowania Kół Gospodyń Wiejskich z możliwością  ubiegania się o pomoc finansową (w kwocie od 3-5 tys. złotych).

Czytaj więcej o: Chcesz utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich i pozyskać dla niego fundusze?
Przejdź do - Od 1 grudnia 2018 r. rolnicy nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich do KRUS
29 listopada 2018

Od 1 grudnia 2018 r. rolnicy nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich do KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z tym, że od 1 grudnia 2018 r. zaświadczenia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej (e-ZLA), rolnicy (domownicy rolnika) nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich w celu przyznania prawa do zasiłku chorobowego.E-ZLA wystawione rolnikowi (domownikowi rolnika) zostanie przekazane do systemu informatycznego KRUS i Kasa rozpatrzy w oparciu o to zaświadczenie prawo do zasiłku chorobowego.