Gmina Dobrcz

Sport

Artykuły

Przejdź do - Torowe Mistrzostwa Europy z 3 miejscem na podium
12 października 2020

Torowe Mistrzostwa Europy z 3 miejscem na podium

W minionym tygodniu Karolina Kumięga - mieszkanka Kotomierza brała udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy na torze. Impreza odbywała się na włoskim welodromie w Fiorenzuoli. W wyścigu drużynowym na dochodzenie na 4km wywalczyła drużynowo brązowy medal oraz 5 miejsce w wyścigu na 3km indywidualnie. Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!

Przejdź do - Nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu
5 października 2020

Nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

W sobotę 3 października, podczas IV Pucharu Juniorów w Żołędowie odbyło się wręczenie przyznanych przez Zarząd Powiatu Bydgoskiego nagród i wyróżnień za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu zawodnikom, trenerom oraz klubom sportowym z terenu powiatu. Wśród wyróżnionych znaleźli się także reprezentaci Gminy Dobrcz - Anna Tobolewska, Maksymilian Pawełczak i Arkaduisz Smoliński oraz trener Henryk Pater. W imieniu zawodników nagrody odebrał Wójt Gminy Andrzej Berdych. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych sportowców!

Przejdź do - Ostatnie dni Rywalizacji o Puchar!
25 września 2020

Ostatnie dni Rywalizacji o Puchar!

Już tylko 5 dni zostało do końca Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To ostatnia szansa na dokręcenie kilometrów z aplikacją. Przypominamy, ze gminy z obszaru Metropolii Bydgoszcz, której mieszkańcy przez cały wrzesień przejadą na rowerach z użyciem aplikacji największą liczbę kilometrów, walczą o pamiątkowy puchar i tytuł Najbardziej Rowerowej Gminy.

Czytaj więcej o: Ostatnie dni Rywalizacji o Puchar!
Przejdź do - Złoty wioślarz z Trzeciewca
8 września 2020

Złoty wioślarz z Trzeciewca

W dniach 4-6 września br. na jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów. Reprezentujący Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie Bartłomiej Sopoński wywalczył wraz ze swoją osadą (czwórka ze sternikiem juniorów) złoty medal! Serdecznie gratulujemy naszemu mieszkańcowi oraz życzymy dalszych sukcesów!

Przejdź do - Karolina Kumięga po raz kolejny Mistrzynią!
3 września 2020

Karolina Kumięga po raz kolejny Mistrzynią!

W ostatni weekend odbyły się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski z których Karolina Kumięga wróciła z tytułem Mistrzyni Kraju w kategorii młodzieżowej U-23 oraz brązowym medalem w kategorii elity.

Czytaj więcej o: Karolina Kumięga po raz kolejny Mistrzynią!