Gmina Dobrcz

Ochrona przed wirusem

Artykuły

Przejdź do - Bądźmy solidarni, odpowiedzialni i troszczmy się o naszych seniorów
21 października 2020

Bądźmy solidarni, odpowiedzialni i troszczmy się o naszych seniorów

Godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70. roku życia – to nowe zasady wsparcia osób starszych. Apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady „dezynfekcja – dystans – maseczka” i solidarność z seniorami!

Czytaj więcej o: Bądźmy solidarni, odpowiedzialni i troszczmy się o naszych seniorów
Przejdź do - Od 16 kwietnia br. obowiązkowe zasłanianie ust i nosa
15 kwietnia 2020

Od 16 kwietnia br. obowiązkowe zasłanianie ust i nosa

Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. 

Czytaj więcej o: Od 16 kwietnia br. obowiązkowe zasłanianie ust i nosa
Przejdź do - Jak poprawnie zdjąć jednorazowe rękawiczki?
3 kwietnia 2020

Jak poprawnie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

W czasach pandemii COVID-19 higiena dłoni to jedno z kluczowych zagadnień dotyczących ochrony przed koronawirusem. Częste mycie i dezynfekcja jest środkiem prewencyjnym, szczególnie po kontakcie z powierzchniami w miejscach publicznych. Wielu z nas korzysta też z jednorazowych rękawiczek. Aby spełniały swoją rolę, należy je poprawnie zakładać i zdejmować. Jak to zrobić?

Czytaj więcej o: Jak poprawnie zdjąć jednorazowe rękawiczki?
Przejdź do - Szyją maseczki, by walczyć z koronawirusem
26 marca 2020

Szyją maseczki, by walczyć z koronawirusem

Mieszkanki naszej gminy - Panie Maria, Ewa, Magłorzata i Barbara włączyły się do akcji szycia maseczek. Inicjatywa powstała z potrzeby chwili, bo maseczki to obecnie towar deficytowy. Szycie maseczek odbywa się zgodnie z obowiązującymi zasadami, czyli w sposób indywidualny. Pierwsze 100 sztuk jest już gotowe. Maseczki można zabierać bezpłatnie z Urzędu Gminy - budynek USC. Prosimy by w pierwszej kolejności trafiały do osób starszych. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Przejdź do - Zakupy to nie rozrywka!
19 marca 2020

Zakupy to nie rozrywka!

Wszyscy rozumiemy, że obecna sytuacja wymaga wprowadzenia w naszych codziennych kontaktach konkretnych nawyków, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka ewenutalnego przeniesienia wirusa. Dlatego sapelujemy do osób, które muszą wyjść do sklepu o stosowanie się do ogólnie przyjętych wymogów sanitarnych w trakcie robienia zakupów:

Czytaj więcej o: Zakupy to nie rozrywka!