Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Informacje dla mieszkańców

Artykuły

 • Przetarg na śmieci-informacja

  W prowadzonym postępowaniu pn. : Odbieranie, transport i zagospodarowanie zmieszanych i zbieranych selektywnie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Dobrcz i punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w  okresie od dnia 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. opublikowanym w Dzienniku Urzędowym UE Nr 2021/ S 198 - 516727 z dnia 12.10.2021r., do dnia 15.11.2021 r. do godziny 11:00 złożono ofertę :

   

  Czytaj Więcej o: Przetarg na śmieci-informacja
 • Bilet za 1 zł

  Od października mieszkańcy naszej gminy mogą skorzystać z preferencyjnej ceny biletu za przejazd komunikacją wewnętrzną.

  W wyniku negocjacji podjętych przez gminę z firmą ARRIVA BUS Polska, która realizuje na terenie Dobrcza dowóz dzieci do szkół udało się wynegocjować cenę biletu jednorazowego dla mieszkańców, którzy chcą skorzystać z tej formy transportu wewnętrznego.  Przypomnijmy wcześniej koszt tego biletu to 7,50 zł.

  Rozkłady jazdy autobusów - dostępne w załącznikach.

  Czytaj Więcej o: Bilet za 1 zł
 • Pulsoksymetry posłużą mieszkańcom i ułatwią pracę strażakom

  Gmina Dobrcz pozyskała od sponsora pakiet 15 pulsoksymetrów. To kolejne z działań podejmowanych w walce z koronawirusem. 10 urządzeń zostało już przekazane do placówek opieki zdrowotnej na terenie gminy, i jest wypożyczane potrzebującym mieszkańcom, natomiast pozostałe trafią na wyposażenie jednostek strażackich. Pulsoksymetry będą wspomagać strażaków w przypadkach, kiedy poszkodowany żyje, ale jego tętno jest niewyczuwalne tradycyjnymi metodami. Serdecznie dziękujemy darczyńcy za ufundowanie sprzętu.

  Czytaj Więcej o: Pulsoksymetry posłużą mieszkańcom i ułatwią pracę strażakom
 • Nowe kroki w walce z koronawirusem – ostatni etap przed narodową kwarantanną

  Rząd wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony zostanie także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ogranicza się także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.

  Czytaj Więcej o: Nowe kroki w walce z koronawirusem – ostatni etap przed narodową kwarantanną
 • Pomoc dla seniora

  W związku z objęciem izolacją wielu starszych osób i coraz częściej pojawiającym się obowiązkiem kwarantanny, prosimy, by bardziej zainteresować się osobami starszymi mieszkającymi w sąsiedztwie, szczególnie tymi, które nie mogą liczyć na pomoc ze strony rodziny, przyjaciół lub sąsiadów.

  Seniorzy, którzy nie mają nikogo, kto może im udzielić pomocy w kwestii zakupów mogą zadzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu tel. 52 364 80 39 lub 52 364 10 21 (w godzinach pracy Ośrodka) lub całodobowo w nagłych przypadkach pod nr 510 715 794.  

  Pomoc w zrobieniu najbardziej pilnych zakupów artykułów pierwszej potrzeby oraz wykupieniu recept skierowana jest do samotnych seniorów, powyżej 65 roku życia, którzy nie są objęci usługami opiekuńczymi.

  Czytaj Więcej o: Pomoc dla seniora