Gmina Dobrcz

Informacje dla rodziców i uczniów

Artykuły

Przejdź do - Zawieszone zajęcia w punkcie przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Kozielcu
20 listopada 2020

Zawieszone zajęcia w punkcie przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Kozielcu

Zgodnie z decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy zawiesza się zajęcia dla punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kozielcu. Do 23 listopada br. zajęcia będą odbywać się dla najmłodszych w trybie zdalnym.

Przejdź do - Szkoła Podstawowa w Kotomierzu ma nauczanie zdalne
10 listopada 2020

Szkoła Podstawowa w Kotomierzu ma nauczanie zdalne

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zawieszona zostaje działalność punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kotomierzu. W okresie od 12 listopada do 20 listopada 2020 r. nauka będzie odbywać się w formie zdalnej.

Przejdź do - Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada
9 listopada 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada

Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Zasiłek przysługuje również w przypadku, gdy te placówki nie są w stanie zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19.

Czytaj więcej o: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada
Przejdź do - Zmiany w pracy placówek opiekuńczo - oświatowych
5 listopada 2020

Zmiany w pracy placówek opiekuńczo - oświatowych

Szanowni Państwo zgodnie z decyzją premiera RP od 9 listopada do 29 listopada zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-VIII. Uczniowie tych klas będą odbywać lekcje zgodnie z planem zajęć z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. W przypadku braku dostępu do sieci Internet proszę o zgłoszenie się do właściwego dyrektora szkoły.

Nadal stacjonarnie pracuje żłobek gminny „Kraina Bobasa”, przedszkole samorządowe w Borównie, punkty przedszkolne w szkołach  i klasy „0”.  Świetlice w szkołach  będą dostępne wyłącznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 i uczniów klas „0”.

Od poniedziałku ulegną zmianie również rozkłady jazdy autobusów szkolnych - informacje zostaną zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Przejdź do - Przedszkole Słoneczko nieczynne do 24 października
16 października 2020

Przedszkole Słoneczko nieczynne do 24 października

Z powodu stwierdzenia pozytywnego wyniku u pracownika, przedszkole Słoneczko w Dobrczu z dniem dzisiejszym zawiesza działalność. Została rozpoczęta procedura postępowania epidemiologicznego. Kwarantanna potrwa do 24 października.