Gmina Dobrcz

Informacje dla rodziców i uczniów

Artykuły

Przejdź do - Zdalna szkoła+ Będą kolejne komputery dla uczniów
19 maja 2020

Zdalna szkoła+ Będą kolejne komputery dla uczniów

15 maja, dzięki uruchomieniu programu Zdalna Szkoła+ Gmina Dobrcz złożyła kolejny wniosek na zakup 30 laptopów za kwotę 69.998,85 zł. Wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania, zatem od dnia dzisiejszego ruszamy z wyborem dostawcy sprzętu.

Czytaj więcej o: Zdalna szkoła+ Będą kolejne komputery dla uczniów
Przejdź do - Wsparcie dla oświaty
13 maja 2020

Wsparcie dla oświaty

W związku z decyzją o możliwości wznowienia działania żłobków, przedszkoli oraz klas zerowych Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz nieodpłatnie przekazał Gminie Dobrcz płyny dezynfekujące z przeznaczeniem dla dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Wsparcie dla oświaty okazał też Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, który podarował gminie 25 sztuk przyłbic. W środki ochrony zostanie wyposażona kadra żłobka i przedszkoli. Dziękujemy!

Przejdź do - Sprzęt komputerowy do zdalnej nauki trafił do szkół
12 maja 2020

Sprzęt komputerowy do zdalnej nauki trafił do szkół

W dniach 11-12 maja do szkół zostały przekazane laptopy zakupione w ramach projektu Zdalna Szkoła. Sprzęt zostanie wypożyczony uczniom, którzy potrzebują wsparcia. W najbliższych dniach pojawią się na stronach szkół Zasady udostępniania/ wypożyczania sprzętu z projektu „Zdalna szkoła”, w ramach których dla całej gminy wypracowane są jednolite kryteria przyznawania zestawu, wzór wniosku, protokołu zdawczo/odbiorczego oraz umowy użyczenia. Każda szkołą powoła komisję oraz sporządzi z obrad protokół.

Przejdź do - 30 laptopów gotowych do przekazania uczniom
8 maja 2020

30 laptopów gotowych do przekazania uczniom

Do Urzędu Gminy w Dobrczu dotarł dziś tj. 8 maja, sprzęt komputerowy, o który wnioskowaliśmy w projekcie Zdalna Szkoła. Zakupione komputery otrzyma 30 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Przejdź do - Kolejne wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego
5 maja 2020

Kolejne wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja. Tak jak dotąd przysługuje on także w przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

Czytaj więcej o: Kolejne wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego