Gmina Dobrcz

Odpowiedzi Wójta

Artykuły

Przejdź do - Komunikacja międzygminna
1 marca 2019

Komunikacja międzygminna

Pytanie Mieszkańca: Panie Wójcie ponownie zadaje pytanie w tej kwestii. Mianowicie sprawa dotyczy komunikacji międzygminnej. Na chwile obecną przewóz mieszkańców odbywa się poprzez tylko jednego operatora. Rozkład jazdy jest tak napisany aby przynosił jak największe zyski przewoźnikowi nie bacząc na potrzeby mieszkańców. Cena biletów też powala, miesięczny bilet to koszt ok. 160 zł. Czy gmina prowadzi jakieś pracę w kierunku uruchomienia alternatywnego połączenia, n.p. sieci międzygminnej, która umożliwiła by dojazd z Dobrcza do Bydgoszczy, Pruszcza.

Czytaj więcej o: Komunikacja międzygminna
Przejdź do - Strzelnica w Marcelewie
4 lutego 2019

Strzelnica w Marcelewie

Pytanie Mieszkańca: Witam. Już jakiś czas temu, miały rozpocząć się prace nad nową strzelnicą, a nic na razie się nie dzieje w tym temacie. Chciałbym wspomnieć, że do 20 lutego MON przyjmuje wnioski i dofinansowuje takie projekty. Proszę o informacje, jakie są postępy w tej kwestii. www.facebook.com/145040892212618/posts/2254802447903108/

Czytaj więcej o: Strzelnica w Marcelewie
Przejdź do - Droga w Borównie
28 stycznia 2019

Droga w Borównie

Pytanie Mieszkanki: Witam jestem mieszkanka gm . Dobrcz od 47 lat i stale borykamy się z krzyżówka a w szczególności płotem na zakręcie w BORÓWNIE DO KUSOWA , (.............) notorycznie zasłania widoczność jadących samochód z Bydgoszczy w stronę Dobrcza jak nie ustawia maszyny rolnicze to parking samochodów a teraz na samiutkim zakręcie powieszone są 2 banery i właśnie tu jest problem bo nic nie widać z samochodu osobowego czy nic nie jedzie od szkoły w Borownie do Kusowa .Dochodzi do częstych stłuczek oby nie doszło do tragedii aż strach jechać w stronę KUSOWA czy nie można by postawić lustra żeby była lepsza widzialność czy dopiero się postawi aż się cos tragicznego stanie.

Czytaj więcej o: Droga w Borównie
Przejdź do - Ścieżka rowerowa Dobrcz-Borówno
15 stycznia 2019

Ścieżka rowerowa Dobrcz-Borówno

Pytanie Mieszkanki: Witam Nowa trasa rowerowa przy sklepie ODiDo przy ulicy Borówieńskiej jest niszczona przez kamienie i błoto które wypływają z źle zrobionej drogi znajdującej się między sklepem a w/w trasą . Proszę o inspekcję w tym miejscu, ponieważ szkoda funduszy , które zostały wydane na ten projekt. Druga sprawa wymagająca kontroli, to wiatrak przy lampie ,która się znajduje w pobliżu. Nie pali się i wiatrak kręci się jakby miał się urwać ( głośno hałasuje ).

Czytaj więcej o: Ścieżka rowerowa Dobrcz-Borówno
Przejdź do - Gdzie wyrzucać popiół?
11 stycznia 2019

Gdzie wyrzucać popiół?

Pytanie mieszkańca: Dzień dobry, Czy do brązowych worków na odpady biodegradowalne można wrzucić popiół po spaleniu ekogroszku ? 

Czytaj więcej o: Gdzie wyrzucać popiół?