Gmina Dobrcz

Odpowiedzi Wójta

Artykuły

Przejdź do - Głosownie do Parlamentu Europejskiego
6 maja 2019

Głosownie do Parlamentu Europejskiego

Pytanie Mieszkanki : Gdzie mogę złożyć wniosek w celu zmiany miejsca głosowania do wyborów do PE z Dobrcza do Bydgoszczy

Czytaj więcej o: Głosownie do Parlamentu Europejskiego
Przejdź do - Problemy z wodą
26 kwietnia 2019

Problemy z wodą

Pytania mieszkańców:
Witam Panie Wójcie, proszę o udzielenie odpowiedzi dotyczące problemu ciśnienia wody w Dobrczu. Kolejny rok spada ciśnienie wody w sieci. Z czego to wynika? Co Pan robi aby tą sytuację poprawić ? Płacąc regularnie za wodę rachunki oczekuje jej dostarczania a nie ciśnienia niczym na pustyni. Czy ta bylejakość wynika z niedociągnięć czy braku wiedzy w ZUKu nt dostarczania wody do gospodarstw domowych?

Zdawałem to pytanie poprzednikowi niestety nie odpowiedział więc zadam je również dla Pana. Czy to normalne że kiedy się robi cieplej to nie ma wody w Aleksandrowie. Problem widać od kilku lat a ZUK twierdzi że ludzie podlewają ogrody więc wody nie ma czyli wg nich jest ok. Może warto się pokłonić nad problemem zaspokojenia podstawowych potrzeb jakim jest dostęp do wody bieżącej.

Czytaj więcej o: Problemy z wodą
Przejdź do - Komunikacja międzygminna
1 marca 2019

Komunikacja międzygminna

Pytanie Mieszkańca: Panie Wójcie ponownie zadaje pytanie w tej kwestii. Mianowicie sprawa dotyczy komunikacji międzygminnej. Na chwile obecną przewóz mieszkańców odbywa się poprzez tylko jednego operatora. Rozkład jazdy jest tak napisany aby przynosił jak największe zyski przewoźnikowi nie bacząc na potrzeby mieszkańców. Cena biletów też powala, miesięczny bilet to koszt ok. 160 zł. Czy gmina prowadzi jakieś pracę w kierunku uruchomienia alternatywnego połączenia, n.p. sieci międzygminnej, która umożliwiła by dojazd z Dobrcza do Bydgoszczy, Pruszcza.

Czytaj więcej o: Komunikacja międzygminna
Przejdź do - Strzelnica w Marcelewie
4 lutego 2019

Strzelnica w Marcelewie

Pytanie Mieszkańca: Witam. Już jakiś czas temu, miały rozpocząć się prace nad nową strzelnicą, a nic na razie się nie dzieje w tym temacie. Chciałbym wspomnieć, że do 20 lutego MON przyjmuje wnioski i dofinansowuje takie projekty. Proszę o informacje, jakie są postępy w tej kwestii. www.facebook.com/145040892212618/posts/2254802447903108/

Czytaj więcej o: Strzelnica w Marcelewie
Przejdź do - Droga w Borównie
28 stycznia 2019

Droga w Borównie

Pytanie Mieszkanki: Witam jestem mieszkanka gm . Dobrcz od 47 lat i stale borykamy się z krzyżówka a w szczególności płotem na zakręcie w BORÓWNIE DO KUSOWA , (.............) notorycznie zasłania widoczność jadących samochód z Bydgoszczy w stronę Dobrcza jak nie ustawia maszyny rolnicze to parking samochodów a teraz na samiutkim zakręcie powieszone są 2 banery i właśnie tu jest problem bo nic nie widać z samochodu osobowego czy nic nie jedzie od szkoły w Borownie do Kusowa .Dochodzi do częstych stłuczek oby nie doszło do tragedii aż strach jechać w stronę KUSOWA czy nie można by postawić lustra żeby była lepsza widzialność czy dopiero się postawi aż się cos tragicznego stanie.

Czytaj więcej o: Droga w Borównie