Gmina Dobrcz

Strona główna

3 kwietnia 2020

INFORMACJA WÓJTA GMINY

Szanowni Państwo!
     Z przyjemnością informuję, że z dniem 1.04.2020r. najemcy lokali mieszkalnych w Strzelcach Górnych, użytkowanych dotychczas na podstawie umowy z RSP Promień, stali się stroną umowy, zgodnie z którą wynajmującym jest Gmina Dobrcz.
     Pozwoli to na unormowanie stawek czynszu zgodnie z uchwałą Rady Gminy Dobrcz i umożliwi dalsze działania, zmierzające do uregulowania sprawy wedle oczekiwań mieszkańców.

                                                                                                      Z poważaniem
                                                                                                    Andrzej Berdych
                                                                                                 Wójt Gminy Dobrcz

Czytaj więcej o: INFORMACJA WÓJTA GMINY
Powiększ zdjęcie
3 kwietnia 2020

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej

Publikujemy informacje na temat wsparcia, jakie można uzyskać z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej. Są to wnioski oraz opisy poszczególnych usług. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że stawia na przesyłanie wniosków drogą elektroniczną. Przekazywanie wniosków tym kanałem przyczyni się do  bardzo szybkiego  otrzymania świadczenia postojowego, zwolnienia z opłacania składek czy decyzji dot. odroczenia terminu płatności, wniosków o raty bez naliczania opłaty prolongacyjnej.

Czytaj więcej o: Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej
Powiększ zdjęcie
3 kwietnia 2020

Jak poprawnie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

W czasach pandemii COVID-19 higiena dłoni to jedno z kluczowych zagadnień dotyczących ochrony przed koronawirusem. Częste mycie i dezynfekcja jest środkiem prewencyjnym, szczególnie po kontakcie z powierzchniami w miejscach publicznych. Wielu z nas korzysta też z jednorazowych rękawiczek. Aby spełniały swoją rolę, należy je poprawnie zakładać i zdejmować. Jak to zrobić?

Czytaj więcej o: Jak poprawnie zdjąć jednorazowe rękawiczki?
Powiększ zdjęcie
2 kwietnia 2020

Gazyfikacja gminy szansą na czyste powietrze

Informujemy, że na terenie naszej gminy PGNiG realizuje inwestycję związaną z rozbudową gazociągu gminnego. Obecnie trwają prace w Borównie, a w najbliższym czasie ruszą w Kotomierzu. Dzięki tej inwestycji coraz więcej mieszkańców naszej gminy będzie miało możliwość podłączenia się do sieci gazowej. 

Czytaj więcej o: Gazyfikacja gminy szansą na czyste powietrze
Powiększ zdjęcie
2 kwietnia 2020

Transmisja nabożeństw z Włók na żywo.

W związku z epidemią na stronie internetowej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski https://parafia.wloki.pl/ będzie można obejrzeć transmisję Nabożeństw na ŻYWO (transmisja będzie dostępna 15min przed rozpoczęciem).

 

Czytaj więcej o: Transmisja nabożeństw z Włók na żywo.