Gmina Dobrcz

Strona główna

Powiększ zdjęcie
12 sierpnia 2020

Uwaga! W piątek czekają nas zmiany w ruchu na rondzie tymczasowym

Wykonawca drogi ekspresowej S-5 Kobylarnia S.A. informuje, iż w najbliższy piątek (14 sierpnia) od godziny 10:00 planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na rondzie tymczasowym. Za utrudnienia przeprszmy.

Czytaj więcej o: Uwaga! W piątek czekają nas zmiany w ruchu na rondzie tymczasowym
Powiększ zdjęcie
12 sierpnia 2020

Harmonogram Zebrań Wiejskich

Już wkrótce rozpocznie się w naszej gminie cykl zebrań sołeckich. Zebrania Wiejskie są miejscem i czasem samorządowej demokracji. Nic samo się nie dzieje. Nie zostawiajmy innym załatwiania naszych sołeckich i gminnych spraw. Jedną z nich jest przygotowanie wniosku do funduszu sołeckiego, warto zatem by jak największa liczba  mieszkańców uczestniczyła w zebraniach.

Czytaj więcej o: Harmonogram Zebrań Wiejskich
Powiększ zdjęcie
12 sierpnia 2020

15-go nie oddasz śmieci

Uprzejmie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Magdalence w związku z dniem wolnym od pracy tj. 15 sierpnia (sobota) będzie nieczynny.

Czytaj więcej o: 15-go nie oddasz śmieci
Powiększ zdjęcie
12 sierpnia 2020

Zostało niewiele czasu na złożenie wniosku o dodatek solidarnościowy

Sierpień to ostatni miesiąc, w którym osoby uprawnione mogą złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy. W województwie kujawsko-pomorskim z tej formy pomocy skorzystało już ponad 10 tys. osób. Kwota wypłaconej w regionie pomocy wynosi niemal 13,3 mln. zł.

Czytaj więcej o: Zostało niewiele czasu na złożenie wniosku o dodatek solidarnościowy
Powiększ zdjęcie
12 sierpnia 2020

Rusza ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”

Informujemy, że pod nr telefonu 22 340 40 80 rozpoczęła działanie ogólnopolska infolinia programu „Czyste Powietrze”. Konsultanci, obsługujący infolinię, udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Z infolinii można skorzystać zarówno przed jak i po złożeniu wniosku w programie „Czyste Powietrze”.

Czytaj więcej o: Rusza ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”