Jesteś tutaj: Start / GMINA / Turystyka

Turystyka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Z plecakiem przez Gminę Dobrcz - film
14 sierpnia 2020

Z plecakiem przez Gminę Dobrcz - film

Polecamy program ,,Z plecakiem przez region" na TVP3, który tym razem zagościł w Naszej Gminie. Możecie w nim zobaczyć urokliwe miejsca zarówno pod względem architektury jak i krajobrazu.Będziemy wypoczywać na plaży w Borównie, poznamy także smak wielowiekowej tradycji w Dolinie Dolnej Wisły. Wybierzemy się na wycieczkę rowerową oraz odkryjemy niezwykłe, drewniane zabytki na terenie gminy.

Przejdź do - Z plecakiem przez region - zapraszamy do Gminy Dobrcz
10 sierpnia 2020

Z plecakiem przez region - zapraszamy do Gminy Dobrcz

Już w najbliższy czwartek, tj. 13 sierpnia o godzinie 19:00 w programie ,,Z plecakiem przez region" Karolina Ratajczak z TVP3 zaprosi wszystkich do Gminy Dobrcz. Bądźcie z nami przed telewizorami.

Przejdź do - W Borównie dzieci plażują za złotówkę!
7 lipca 2020

W Borównie dzieci plażują za złotówkę!

W wyniku rozmów Wójta Gminy Dobrcz z Kierownictwem Zarządu WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 8 lipca br. dzieci uczęszczające do szkół podstawowych na terenie gminy po okazaniu legitymacji szkolnej mogą korzystać z plaży za przysłowiową złotówkę (dawniej 5zł). Życzymy samych słonecznych dni i jednocześnie apelujemy o rozwagę i bezpieczne zabawy nad wodą!

Przejdź do - Gospodarstwa agroturystyczne
5 lipca 2019

Gospodarstwa agroturystyczne

Rozwój turystyki stanowi szansę dla ogólnego rozwoju społeczno-gospodarczego naszej gminy. Przejawia się w generowaniu nowych miejsc pracy, podnoszenia jakości życia lokalnych społeczności oraz podwyższenia konkurencyjności. Fakt, że budowa geologiczna naszej gminy należy do bardzo urozmaiconych w powiecie kujawsko - pomorskim również może zachęcić turystów do odwiedzania naszego regionu.
Zapraszamy do skorzystania z oferty agroturystycznej.

Czytaj więcej o: Gospodarstwa agroturystyczne
Przejdź do - Wiślana trasa rowerowa
16 marca 2016

Wiślana trasa rowerowa

Gmina Dobrcz to kraina wyjątkowa. Zachwyca nas swym urokiem oraz bogactwem przyrody i kultury. Elementy kulturowe tego obszaru, jego bogata historia oraz urzekające krajobrazy, przyciągają coraz liczniejszą rzeszę turystów.  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy rowerem na, wycieczkę po trasie Wiślanej w gminie Dobrcz. Na trasie wycieczki jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia a także jest to świetna okazja do czynnego wypoczynku.

Czytaj więcej o: Wiślana trasa rowerowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Mapa Parku Krajobrazowego

    Mapa Parku Krajobrazowego