Jesteś tutaj: Start / OŚWIATA / ZS Borówno

ZS Borówno

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zespół Szkół w Borównie
ul. Szkolna 13 86 - 022 Dobrcz
E-mail szkoły: zsborowno@vp.pl

Telefon: 52 381 81 10
strona www: https://zsborowno.edupage.org/

Artykuły

Przejdź do - Szkolna Liga Historyczna pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej
3 lipca 2020

Szkolna Liga Historyczna pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej

Od czterech lat w Szkole Podstawowej w Borównie przez cały rok szkolny młodzi uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w zabawie pt. SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA. Począwszy od września każdego roku szkolnego, uczniowie wykonują cyklicznie 6-8 zadań odnoszących się do historii powszechnej, polskiej jak i lokalnej. Zabawa ale jednocześnie także nauka ma kształtować naszą tożsamości narodową, wzbudzać w nas poczucie godności jako Polaka ale także ubogacać naszą historię lokalną. 

Czytaj więcej o: Szkolna Liga Historyczna pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej
Przejdź do - Centrum Nauki Kopernik w Borównie
15 czerwca 2020

Centrum Nauki Kopernik w Borównie

W poniedziałek 8 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbyły się zajęcia online prowadzone w ramach Programu „Nauka dla Ciebie”. Dodatkowe zajęcia edukacyjne skierowane zostały dla chętnych uczniów z klas I – VI. To kolejna forma kontaktu z uczniami pozwalająca na przekazywanie im naukowej pasji. W ten sposób umożliwia się dzieciom samodzielne odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Zajęcia odbywały się przez Internet i prowadzone były na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj więcej o: Centrum Nauki Kopernik w Borównie
Przejdź do - „Lekcje z Temidą” w Borównie
3 czerwca 2020

„Lekcje z Temidą” w Borównie

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Borównie otrzymała CERTYFIKAT uczestnictwa w projekcie „Lekcje z Temidą” organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. „Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć kształtuje się i umacnia szacunek do prawa oraz promuje postawy proobywatelskie (www.lekcjeztemida.pl).

Czytaj więcej o: „Lekcje z Temidą” w Borównie
Przejdź do - Stacja dezynfekująca w ZS w Borównie
2 czerwca 2020

Stacja dezynfekująca w ZS w Borównie

Zespół Szkół w Borównie włączył się w akcję Ministerstwa Zdrowia, które to wystąpiło z prośbą o składanie deklaracji dotyczących chęci otrzymania bezpłatnie automatycznych dyspenserów i płynów do dezynfekcji.
Placówka niezwłocznie złożyła odpowiedni wniosek. Został on pozytywnie rozpatrzony przez pracowników Ministerstwa Zdrowia.
W poniedziałek 1 czerwca do szkoły trafiła stacja dezynfekująca objęta gwarancją i serwisem producenta. Została ona udostępniona przez zakłady Polfa Tarchomin S.A. Urządzenie funkcjonuje przy pomocy akumulatora jak i po podłączeniu do gniazdka elektrycznego. Wraz z urządzeniem z programu ministerialnego szkoła otrzymała także płyn do dezynfekcji w postaci 10 pojemników po 5 l każdy.

Przejdź do - Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Borównie
4 marca 2020

Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Borównie

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Dobrcz 2 marca rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli i klas 1 w Gminie Dobrcz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Samorządowego w Borównie.