Jesteś tutaj: Start / OŚWIATA / ZS Borówno

ZS Borówno

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zespół Szkół w Borównie
ul. Szkolna 13 86 - 022 Dobrcz
E-mail szkoły: zsborowno@dobrcz.pl
Telefon: 52 381 81 10
strona www: https://zsborowno.edupage.org/

Artykuły

Przejdź do - „Jeszcze raz o egzaminie ósmoklasisty!”
5 października 2020

„Jeszcze raz o egzaminie ósmoklasisty!”

16, 17 i 18 czerwca 2020 roku w całej Polsce uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. W naszej szkole, Szkole Podstawowej w Borównie, młodzież z klasy VIII również podjęła się tego wyzwania, mimo że wszyscy mieli wiele obaw w związku z wszechobecną pandemią.

Czytaj więcej o: „Jeszcze raz o egzaminie ósmoklasisty!”
Przejdź do - Szkoła w Borównie jest gotowa na powrót dzieci
21 września 2020

Szkoła w Borównie jest gotowa na powrót dzieci

W obliczu szerzącej się epidemii związanej z pojawieniem się koronawirusa SARS CoV-2 niezwykle ważne są skuteczne sposoby dezynfekcji pomieszczeń, zwłaszcza w placówkach oświatowych. Jedną z takich metod jest zamgławianie, co pomaga zlikwidować wirusy, ale również bakterie czy grzyby. Taką akcję przeprowadzono w weekend w Zespole Szkół w Borównie, gdzie wystąpił przypadek choroby.

Czytaj więcej o: Szkoła w Borównie jest gotowa na powrót dzieci
Przejdź do - Szkolna Liga Historyczna pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej
3 lipca 2020

Szkolna Liga Historyczna pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej

Od czterech lat w Szkole Podstawowej w Borównie przez cały rok szkolny młodzi uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w zabawie pt. SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA. Począwszy od września każdego roku szkolnego, uczniowie wykonują cyklicznie 6-8 zadań odnoszących się do historii powszechnej, polskiej jak i lokalnej. Zabawa ale jednocześnie także nauka ma kształtować naszą tożsamości narodową, wzbudzać w nas poczucie godności jako Polaka ale także ubogacać naszą historię lokalną. 

Czytaj więcej o: Szkolna Liga Historyczna pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej
Przejdź do - Centrum Nauki Kopernik w Borównie
15 czerwca 2020

Centrum Nauki Kopernik w Borównie

W poniedziałek 8 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbyły się zajęcia online prowadzone w ramach Programu „Nauka dla Ciebie”. Dodatkowe zajęcia edukacyjne skierowane zostały dla chętnych uczniów z klas I – VI. To kolejna forma kontaktu z uczniami pozwalająca na przekazywanie im naukowej pasji. W ten sposób umożliwia się dzieciom samodzielne odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Zajęcia odbywały się przez Internet i prowadzone były na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj więcej o: Centrum Nauki Kopernik w Borównie
Przejdź do - „Lekcje z Temidą” w Borównie
3 czerwca 2020

„Lekcje z Temidą” w Borównie

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Borównie otrzymała CERTYFIKAT uczestnictwa w projekcie „Lekcje z Temidą” organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. „Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć kształtuje się i umacnia szacunek do prawa oraz promuje postawy proobywatelskie (www.lekcjeztemida.pl).

Czytaj więcej o: „Lekcje z Temidą” w Borównie