Jesteś tutaj: Start / OŚWIATA / ZS Borówno

ZS Borówno

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zespół Szkół w Borównie
ul. Szkolna 13 86 - 022 Dobrcz
E-mail szkoły: zsborowno@vp.pl

Telefon: 52 381 81 10
strona www: https://zsborowno.edupage.org/

Artykuły

Przejdź do - „Lekcje z Temidą” w Borównie
3 czerwca 2020

„Lekcje z Temidą” w Borównie

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Borównie otrzymała CERTYFIKAT uczestnictwa w projekcie „Lekcje z Temidą” organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. „Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć kształtuje się i umacnia szacunek do prawa oraz promuje postawy proobywatelskie (www.lekcjeztemida.pl).

Czytaj więcej o: „Lekcje z Temidą” w Borównie
Przejdź do - Stacja dezynfekująca w ZS w Borównie
2 czerwca 2020

Stacja dezynfekująca w ZS w Borównie

Zespół Szkół w Borównie włączył się w akcję Ministerstwa Zdrowia, które to wystąpiło z prośbą o składanie deklaracji dotyczących chęci otrzymania bezpłatnie automatycznych dyspenserów i płynów do dezynfekcji.
Placówka niezwłocznie złożyła odpowiedni wniosek. Został on pozytywnie rozpatrzony przez pracowników Ministerstwa Zdrowia.
W poniedziałek 1 czerwca do szkoły trafiła stacja dezynfekująca objęta gwarancją i serwisem producenta. Została ona udostępniona przez zakłady Polfa Tarchomin S.A. Urządzenie funkcjonuje przy pomocy akumulatora jak i po podłączeniu do gniazdka elektrycznego. Wraz z urządzeniem z programu ministerialnego szkoła otrzymała także płyn do dezynfekcji w postaci 10 pojemników po 5 l każdy.

Przejdź do - Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Borównie
4 marca 2020

Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Borównie

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Dobrcz 2 marca rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli i klas 1 w Gminie Dobrcz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Samorządowego w Borównie.

Przejdź do - Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Dobrczu w Zespole Szkół w Borównie
13 lutego 2020

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu w Zespole Szkół w Borównie

Dnia 16 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu, pan Rafał Wysocki i pan Dariusz Kuciński. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym tego, czym zajmuje się Ochotnicza Straż Pożarna, strażacy zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej o: Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu w Zespole Szkół w Borównie
Przejdź do - SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA
6 lutego 2020

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Od trzech lat w Szkole Podstawowej w Borównie przez cały rok szkolny młodzi uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w zabawie pt. SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA. Począwszy od września każdego roku szkolnego, uczniowie wykonują cyklicznie 6-8 zadań odnoszących się do historii powszechnej, polskiej jak i lokalnej.

Czytaj więcej o: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA