Gminna Biblioteka Publiczna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

biblioteka  Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrczu

  ul. Długa 30
  86-022 Dobrcz
  tel. 52 324-41-42
  
e-mail: gbp@dobrcz.pl

  Dyrektor
  Agnieszka Lewandowska

 

 

Katalog księgozbioru online

Artykuły

Przejdź do - Świateczny klimat w Gminnej Bibliotece
4 grudnia 2018

Świateczny klimat w Gminnej Bibliotece

W bibliotece klimat zbliżających się świat Bożego Narodzenia można było odczuć już w pierwszy grudniowy poniedziałek - a to za sprawą choinkowych warsztatów plastycznych. Udział w nich wzięli chętni uczniowie ze szkół w Kozielcu, Wudzynie i Strzelcach Górnych. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Dzieci wykonały choinki z mchu, które zostały przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów. Wszystkie arcydzieła, które wykonali uczestnicy warsztatów mogły zostać przez nich zabrane do domu na pamiątkę lub prezent dla najbliższych.

Przejdź do - Spotkanie z Wiesławem Drabikiem
15 listopada 2018

Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła w odwiedziny jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci - pana Wiesława Drabika, autora blisko dwustu bajeczek dla dzieci.  Spotkanie miało miejsce 14 listopada i przebiegło w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Wiesławem Drabikiem
Przejdź do - Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece w Dobrczu
13 listopada 2018

Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece w Dobrczu

,,Bohater książki - Bartek Sałata 
zamiast się uczyć za piłką lata. 
Mecze mu w głowie, a nie nauka! 
Czy babcia może być dumna z wnuka?"

Poznaj wesołe przygody przyszłego piłkarza Bartka Sałaty i innych bohaterów bajek Wiesława Drabika 14 listopada o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece w Dobrczu.

Przejdź do - Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia
22 października 2018

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrczu jak co roku przyłączyła się do inicjatywy zainicjowanej przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, organizując  małą czytelniczą imprezę. W poniedziałkowy poranek, 15 października, na urodziny książkowych misiów przybyła spora grupa gości - uczniowie klasy 0 oraz dzieci z punktu przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dobrczu wraz z opiekunami.

Przejdź do - Narodowe Czytanie w naszej gminie
23 sierpnia 2018

Narodowe Czytanie w naszej gminie

Tradycją już jest, że gmina Dobrcz włącza się do  akcji Narodowego Czytania. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą ogłoszoną przez prezydenta jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, jest też formą uczczenia jubileuszu. 

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie w naszej gminie