Jesteś tutaj: Start / OŚWIATA / SP Dobrcz

SP Dobrcz

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szkoła Podstawowa w DOBRCZU

IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

UL. DŁUGA 33

86-022 DOBRCZ

tel./ fax. - 52-3818926

www -http://www.spdobrcz.pl/

e-mail -  zsdobrcz@o2.pl

 

Artykuły

Przejdź do - MIĘDZYSZKOLNY  PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
11 czerwca 2019

MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

7 czerwca uczniowie SP Dobrcz brali udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Religijnej zorganizowanym przez p. Sławomira Maćkowskiego – katechetę SP w Kozielcu. Przegląd odbywał się pod patronatem księdza proboszcza parafii Włóki- Bartosza Wojtaszka.

Czytaj więcej o: MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
Przejdź do - TY WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM - LEDNICA  2019
10 czerwca 2019

TY WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM - LEDNICA 2019

Gdyby przypadkowa osoba znalazła się w Dobrczu pierwszego czerwca o godzinie piątej rano, zdziwiłby ją zapewne ruch panujący na ulicy Długiej przy szkole. Tam bowiem około 70 uczniów i absolwentów z niecierpliwością czekało na wyjazd do Lednicy. Był to nasz czwarty pobyt na Ogólnopolskim Spotkaniu Młodzieży Katolickiej i podobnie jak poprzednie, jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju. Dlaczego? Co takiego skłania młodych ludzi, aby na te 24 godziny odejść od telewizora, komputera? Aby zrozumieć fenomen Lednicy, trzeba po prostu wsłuchać się, co mówią młodzi ludzie.

Czytaj więcej o: TY WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM - LEDNICA 2019
Przejdź do - Zawody wędkarskie
6 czerwca 2019

Zawody wędkarskie

25 maja 2019 r. nad jeziorem w Dobrczu odbyły się zawody dla członków koła wędkarskiego i uczestników Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Dobrczu, nad którą patronat sprawuje Koło 98 Kusowo.

Czytaj więcej o: Zawody wędkarskie
Przejdź do - DZIEŃ PASJI I TALENTÓW w SP w DOBRCZU
3 czerwca 2019

DZIEŃ PASJI I TALENTÓW w SP w DOBRCZU

Tradycją szkoły stało się organizowanie raz w roku wyjątkowego dnia, kiedy to każdy uczeń (i nie tylko) może pochwalić się swoją pasją lub zdolnościami. Tak było i tym razem w czwartek – 30 maja. Chętni uczniowie od klasy IV do III gimnazjum prezentowali talenty wokalne (solo i w duetach),  tańczyli (jazz, hip-hop),  grali na  instrumentach (gitara, pianino, rurki bum-bum). Inni opowiadali o swoich pasjach np. sporcie,  zwierzętach,  czy zbieraniu różnych ciekawych rzeczy.

Czytaj więcej o: DZIEŃ PASJI I TALENTÓW w SP w DOBRCZU
Przejdź do - Brąz w mistrzostwach powiatu
10 maja 2019

Brąz w mistrzostwach powiatu

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej z Dobrcza wzięła udział w mistrzostwach powiatu bydgoskiego w piłce nożnej, w Solcu Kujawskim. Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów, a mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” . W pierwszym pojedynku przyszło się nam zmierzyć z faworytem z Łochowa i nasze młode piłkarki musiały uznać wyższość przeciwniczek ulegając 0-7. W drugim spotkaniu po zaciętej walce padł remis 0-0 z zespołem z Maksymilianowa. Kolejne dwa mecze to popis gry naszych zawodniczek i pokonanie kolejno Nowej Wsi Wielkiej 5-0 oraz Trzemiętowa 6-0.

Czytaj więcej o: Brąz w mistrzostwach powiatu