Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

OCHRONA ŚRODOWISKA

Menu dla: OCHRONA ŚRODOWISKA

Artykuły

 • Chryzantemy złociste dla mieszkańców.

  W ramach pomocy finansowej dla producentów i sprzedawców kwiatów, związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze, Gmina Dobrcz włączyła się do akcji prowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i pozyskała chryzantemy doniczkowe. Chryzantemy te ozdobiły Miejsca Pamięci Narodowej na terenie naszej gminy oraz tereny zielone przez Urzędem Gminy. Jednak cały czas dysponujemy pewną ilością, którą Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych pragnie przekazać mieszkańcom. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego odbioru kwiatów w dniu jutrzejszym tj. 13 listopada na parkingach przed USC oraz przed ZUK w godzinach 10-14 bądź do wyczerpania puli. Podczas odbioru prosimy o zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa związanych z ograniczeniami COVID-19.

  Czytaj Więcej o: Chryzantemy złociste dla mieszkańców.
 • Odwołany spacer krajobrazowy Aleją dębową w Borównie

  W nawiązaniu do wytycznych Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, związanych ze znaczącym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 i objęciem przez Radę Ministrów całego kraju tzw. żółtą strefą, w imieniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy informuję o odwołaniu przez RDOŚ w Bydgoszczy spaceru krajobrazowego Aleją dębową w Borównie, który zaplanowany był na 20 października 2020 r. w ramach obchodów Dnia Krajobrazu.

  Czytaj Więcej o: Odwołany spacer krajobrazowy Aleją dębową w Borównie
 • Obchody Dnia Krajobrazu – 20 października 2020

  W ramach tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przy współudziale Urzędu Gminy w Dobrczu organizuje spacer krajobrazowy Aleją dębową w Borównie. Celem spaceru jest zaprezentowanie jego uczestnikom walorów przyrodniczych i krajobrazowych pomnikowej alei dębowej rosnącej w ciągu drogi krajowej nr 5 w Borównie oraz przedstawienie informacji dotyczących historii i obecnego stanu alei.

  Czytaj Więcej o: Obchody Dnia Krajobrazu – 20 października 2020
 • Nowe nasadzenia w gminie

  W marcu zaprosiliśmy Państwa do wspólnego planowania nowych nasadzeń. Zachęcaliśmy do uważnego przyjrzenia się swojej okolicy i wskazania miejsc, w których drzew lub krzewów jest za mało. W odpowiedzi najwięcej zgłoszeń padło na ulice: Leśną i Polną w Dobrczu oraz Podgórną w Kotomierzu. Sadzonki zostały w połowie sfinansowane ze środków WFOŚiGW w Toruniu w ramach Programu Ochrona Przyrody 2020 i tak wspólnymi siłami udało nam się upiększyć kawałek gminy sadząc lipy, akacje i jarząby.

  Czytaj Więcej o: Nowe nasadzenia w gminie