Jesteś tutaj: Start / OCHRONA ŚRODOWISKA

OCHRONA ŚRODOWISKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wymieniasz stary piec, planujesz termomodernizację budynku jednorodzinnego lub montaż instalacji fotowoltaicznej? Przyjdź na spotkanie.
12 lutego 2019

Wymieniasz stary piec, planujesz termomodernizację budynku jednorodzinnego lub montaż instalacji fotowoltaicznej? Przyjdź na spotkanie.

W ramach zaplanowanego cyklu spotkań promujących nowy program pt. „Czyste Powietrze”, mający doprowadzić do poprawy jakości powietrza, w dniu 19 lutego br. w Świetlicy Wiejskiej w Borównie odbędą się dwa spotkania informacyjne z mieszkańcami naszej gminy.

Czytaj więcej o: Wymieniasz stary piec, planujesz termomodernizację budynku jednorodzinnego lub montaż instalacji fotowoltaicznej? Przyjdź na spotkanie.
Przejdź do - PSZOK w 2019
30 stycznia 2019

PSZOK w 2019

W roku 2019 dni oraz godziny funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Magdalence ulegają zmianie. W każdy wtorek, środę, piątek i co drugą sobotę odbierane są następujące frakcje odpadów:

Czytaj więcej o: PSZOK w 2019
Przejdź do - Konsultacje społeczne do programu
30 stycznia 2019

Konsultacje społeczne do programu

Urząd Marszałkowski przesłał do konsultacji projekt uchwały w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczeń i zakazów eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw zwana popularnie uchwałą antysmogową. Czekamy na uwagi mieszkańców gminy Dobrcz do projektu dokumentu, który jest w załączniku.

Czytaj więcej o: Konsultacje społeczne do programu
Przejdź do - Nabór wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze wznowiony
24 stycznia 2019

Nabór wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze wznowiony

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza, że w dniu 21.01.2019 został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.

Czytaj więcej o: Nabór wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze wznowiony
Przejdź do -  Grupowy Program Dofinansowań na Odnawialne Źródła Energii
24 stycznia 2019

Grupowy Program Dofinansowań na Odnawialne Źródła Energii

W Gminie DOBRCZ ogłasza się nabór do Grupowego Programu Dofinansowań na Odnawialne Źródła Energii (Kolektory słoneczne oraz Ogniwa Fotowoltaiczne).
Mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o zapisanie się na listę oraz na umówienie się na dobór instalacji OZE u Kierownika Projektu (kontakt 513008519). Jednocześnie informujemy, że spotkanie dla mieszkańców w tej sprawie odbędzie się 19 lutego 2019 o godz 18.00 w salce Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu.

Czytaj więcej o: Grupowy Program Dofinansowań na Odnawialne Źródła Energii