Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

OCHRONA ŚRODOWISKA

Menu dla: OCHRONA ŚRODOWISKA

Artykuły

 • Informacja o wilkach

  Szanowni Państwo, coraz częściej w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje o stwierdzeniu obecności wilków w różnych rejonach kraju. Na terenie Gminy Dobrcz nie odnotowano informacji o atakach wilków na zwierzęta gospodarskie (w szczególności psy) prosimy jednak mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz zwrócenie szczególnej uwagi na swoje zwierzęta i zabezpieczenie ich przed wydostaniem się poza teren swojej posesji.

  Czytaj Więcej o: Informacja o wilkach
 • Chryzantemy złociste dla mieszkańców.

  W ramach pomocy finansowej dla producentów i sprzedawców kwiatów, związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze, Gmina Dobrcz włączyła się do akcji prowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i pozyskała chryzantemy doniczkowe. Chryzantemy te ozdobiły Miejsca Pamięci Narodowej na terenie naszej gminy oraz tereny zielone przez Urzędem Gminy. Jednak cały czas dysponujemy pewną ilością, którą Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych pragnie przekazać mieszkańcom. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego odbioru kwiatów w dniu jutrzejszym tj. 13 listopada na parkingach przed USC oraz przed ZUK w godzinach 10-14 bądź do wyczerpania puli. Podczas odbioru prosimy o zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa związanych z ograniczeniami COVID-19.

  Czytaj Więcej o: Chryzantemy złociste dla mieszkańców.
 • Odwołany spacer krajobrazowy Aleją dębową w Borównie

  W nawiązaniu do wytycznych Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, związanych ze znaczącym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 i objęciem przez Radę Ministrów całego kraju tzw. żółtą strefą, w imieniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy informuję o odwołaniu przez RDOŚ w Bydgoszczy spaceru krajobrazowego Aleją dębową w Borównie, który zaplanowany był na 20 października 2020 r. w ramach obchodów Dnia Krajobrazu.

  Czytaj Więcej o: Odwołany spacer krajobrazowy Aleją dębową w Borównie