Jesteś tutaj: Start / OCHRONA ŚRODOWISKA

OCHRONA ŚRODOWISKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Jak co roku ARiMR ostrzega - Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!
16 kwietnia 2019

Jak co roku ARiMR ostrzega - Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

Nadeszła wiosna, temperatury są coraz wyższe. Na łąkach widać wyschnięte, martwe trawy, które w wielu miejscach mogą być celowo podpalane. Niektórzy uważają, że jest to najprostszy sposób na pozbycie się takich śmieci, a nawet dopatrują się w takim działaniu zabiegów użyźniających glebę. Nic bardziej mylnego! Jest to bezsensowny, niebezpieczny i bardzo szkodliwy proceder, a za wzniecanie pożarów przewidziane są dotkliwe kary, również finansowe.

Czytaj więcej o: Jak co roku ARiMR ostrzega - Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!
Przejdź do - „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim"
5 kwietnia 2019

„Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim"

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, wzorem lat ubiegłych, organizuje w roku bieżącym XX edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim". Konkurs odbywa się w 2 etapach - gminnym i powiatowym. Udział w konkursie (etap gminny) należy zgłosić najpóźniej do dnia 20 maja 2019 r.

Czytaj więcej o: „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim"
Przejdź do - Ogólnopolska akcja: Nie ma lipy!
18 marca 2019

Ogólnopolska akcja: Nie ma lipy!

Sprzyjąjąc pszczołom zachęcamy do sadzenia lip - drzew, które są ważnym pożytkiem dla pszczół. Sadźmy lipy i rozkoszujmy się smakiem lipowego miodu!

Przejdź do - Ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi za 2018 r.
7 marca 2019

Ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi za 2018 r.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bydgoszczy, w oparciu o podjęte i przedstawione czynności związane z nadzorem sanitarnym nad jakością wody, przeprowadził badania laboratoryjne z urządzeń zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Dokonał oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi za 2018 r. pochodzącej z wodociągów publicznych: Kotomierz, Strzelce Górne, Dobrcz, Wudzyn oraz Trzeciewiec II i stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi.  

Przejdź do - Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze
5 marca 2019

Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze

Szanowni Państwo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli budynków mieszkalnych, uprawnionym do uzyskania dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, Urząd Gminy w Dobrczu udostępnił w swojej siedzibie stanowisko komputerowe do wypełniania wniosków o dofinansowanie. Wypełnianie wniosków odbywać się będzie dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) w pokoju nr 22 w obecności pracownika Urzędu, który będzie udzielał wyjaśnień dotyczących wniosku i zasad dofinansowania.

Czytaj więcej o: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze