Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

OCHRONA ŚRODOWISKA

Menu dla: OCHRONA ŚRODOWISKA

Artykuły

 • Najpiękniejszy ogród jest w ... Dobrczu!

  Do konkursu zgłoszono 15 ogrodów. Każdy z nich zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem i jest efektem ogrodniczej pasji. Ogrom pracy i serca wkładane w te przydomowe enklawy zieleni daje właścicielom moc satysfakcji. W ocenie ogrodów, poza estetyką, różnorodnością roślin i pomysłowością, brano pod uwagę rozwiązania proekologiczne.

  I miejsce – bon o wartości 1000 zł - Wojciech i Anna Szukaj
  II miejsce – bon o wartości 800 zł - Katarzyna Beltrowska
  III miejsce – bon o wartości 500 zł – Eugeniusz Wełnicki

  Wyróżnienia: Krystyna i Tadeusz Onasz, Beata Kolarz oraz Elżbieta i Sławomir Slipcewicz.

  Czytaj Więcej o: Najpiękniejszy ogród jest w ... Dobrczu!
 • ,,Błękitna flaga" i czysta woda w Borównie

  Z badania przeprowadzonego 16 czerwca br. przez SANEPID wynika, że woda na plaży przy ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Borównie jest przydatna do kąpieli. Jednocześnie informujemy, że Ośrodek otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny "Błękitna Flaga". Jako pierwsze kąpielisko w województwie kujawsko-pomorskim oraz 26 w Polsce.

  Czytaj Więcej o: ,,Błękitna flaga" i czysta woda w Borównie
 • Najpiękniejszy ogród w Gminie Dobrcz

  Rusza kolejna edycja konkursu „Najpiękniejszy ogród w Gminie Dobrcz”.  Jest to etap gminny, którego finał rozegra się na poziomie powiatowym „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim".  Aby przystąpić do konkursu gminnego, należy w terminie do 1 czerwca 2021 r. zgłosić do oceny swój ogród w Urzędzie Gminy Dobrcz - tel. 52 364 80 12 lub na e-mail: srodowisko@dobrcz.pl, podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu oraz adres ogrodu. Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy, czekamy na wasze zgłoszenia.

  Czytaj Więcej o: Najpiękniejszy ogród w Gminie Dobrcz
 • Szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie

  Informujemy, że w miesiącu maju 2021 r. odbędą się coroczne szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie (koty dobrowolnie). Obowiązkowemu szczepieniu podlegają wszystkie psy istniejące w gospodarstwie, które mają powyżej 3 miesięcy. Szczepienie przeprowadzi lekarz weterynarii Pan Andrzej Migocki. Psy należy szczepić raz na 12 miesięcy.

  Koszt szczepienia jednego zwierzęcia wynosi 30,00 zł.

  Czytaj Więcej o: Szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie