Jesteś tutaj: Start / OCHRONA ŚRODOWISKA

OCHRONA ŚRODOWISKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ruszył II nabór wniosków w ramach programu „Mój Prąd”
17 stycznia 2020

Ruszył II nabór wniosków w ramach programu „Mój Prąd”

„Mój Prąd” to jeden z największych w Europie programów finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które zamierzają wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem skorzystania z programu jest zawarcie z przedsiębiorstwem energetycznym, będącym operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej, umowy kompleksowej regulującej warunki wprowadzania do sieci energii wytworzonej w mikroinstalacji.

Czytaj więcej o: Ruszył II nabór wniosków w ramach programu „Mój Prąd”
Przejdź do - OBWIESZCZENIE  WÓJTA GMINY DOBRCZ
17 października 2019

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY DOBRCZ

O stwierdzeniu braku konieczności przeprowadzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Dobrcz na lata 2019-2032”.

Czytaj więcej o: OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY DOBRCZ
Przejdź do - Niecodzienna akcja pracownika Zarządzania Kryzysowego
16 września 2019

Niecodzienna akcja pracownika Zarządzania Kryzysowego

15 września do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy zadzwonił mieszkaniec gminy i poinformował o zwierzętach, które wpadły do studzienki w Augustowie. Niezabezpieczona studzienka stała się pułapką dla zwierząt. Na miejsce pojechał pracownik zajmujący się Zarządzaniem Kryzysowym w Gminie Dobrcz i z pomocą znajomego myśliwego wyciągnęli na linie wystraszone i wycieńczone zwierzęta, wybawiając je od śmierci w męczarniach. Dziki zaraz po uwolnieniu całe i zdrowe uciekły do lasu. O niezabezpieczonej studni powiadomiono właściciela terenu.

Czytaj więcej o: Niecodzienna akcja pracownika Zarządzania Kryzysowego
Przejdź do - Podcinka drzew na Alei Dębowej
20 sierpnia 2019

Podcinka drzew na Alei Dębowej

W dniu wczorajszym, tj. 19 sierpnia Wójt Andrzej Berdych podpisał umowę na dotację do realizacji zadania pn. Podcinka pomników przyrody rosnących w Alei Dębowej prawem chronionej w miejscowości Borówno.

Czytaj więcej o: Podcinka drzew na Alei Dębowej
Przejdź do - Podcinka pomników przyrody rosnących w Alei Dębowej prawem chronionej w miejscowości Borówno
29 lipca 2019

Podcinka pomników przyrody rosnących w Alei Dębowej prawem chronionej w miejscowości Borówno

Na przełomie czerwca i lipca dokonano podcinki 118 drzew w Alei Dębowej przy Drodze Krajowej nr 5 w Borównie. Przedmiotowa podcinka była konieczna ze względów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Koszt zadania to 35 tys.zł z czego 28 tys.zł to dofinansowanie z WFOŚ.