Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

SP Kotomierz

Zespół Szkół w Kotomierzu

    Szkoła Podstawowa w Kotomierzu
    ul. Koronowska 2
    86-022 Dobrcz

    tel. 052 3819213

    e-mail: e-mail:
    spkotomierz@dobrcz.pl  
    strona www:
    https://zskotomierz.edupage.org

 

 

Artykuły

 • Kotomierz w IV edycji programu „Być jak Ignacy"

  Uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Kotomierzu przystąpili do realizacji VI edycji programu „Być jak Ignacy” poświęconego życiu i badaniom Ignacego Łukasiewicza. Uczestnicy programu przez cały rok szkolny będą zapoznawali się z kolejnymi zadaniami, których tematyka dotyczy badań naukowych, historii wynalazków oraz sposobu działania ciała człowieka, np. mózgu. Udział w programie umożliwia – oprócz dobrej zabawy – rozszerzanie swojej wiedzy w zakresie biologii, chemii, fizyki, geografii i historii, rozwija zainteresowania, rozbudza ciekawość poprzez zastosowanie doświadczeń, eksperymentów, konkursów i spotkań z naukowcami oraz podróżnikami (on-line). Zachętą jest również możliwość wygrania nagród finansowych przez uczestników i nauczyciela kierującego ich pracami. Zajęcia mogą być prowadzone bezpośrednio, w klasie lub poprzez Internet – zależnie od możliwości (np. w czasie kwarantanny). Pracami czternastoosobowej grupy uczniów w Kotomierzu kieruje pani Agnieszka Drożyńska.

  Czytaj Więcej o: Kotomierz w IV edycji programu „Być jak Ignacy"
 • 35 tys. w ramach programu "Aktywna Tablica 2021"

  Szkoła Podstawowa w Kotomierzu zakwalifikowała się do wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica 2021”. W ramach projektu zakupione zostaną pomoce dydaktyczne i narzędzia dla uczniów z różnego rodzaju dysfunkcjami. Będą one dostosowane i kierowane do konkretnego zaburzenia lub niepełnosprawności.  Narzędzia pomogą zarówno w procesie rewalidacyjnym, terapeutycznym, korekcyjno-kompensacyjnym jak i integracyjnym. Wyposażenie w pomoce dydaktyczne uatrakcyjni proces organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zwiększy jej efektywność. Szkoła otrzyma 35.000 zł dotacji – wkład własny to kwota 8.750,00. Łączna wartość projektu to kwota 43.750,00zł.

  Czytaj Więcej o: 35 tys. w ramach programu "Aktywna Tablica 2021"
 • Challenge niebieskie motyle 2021

  Otrzymując nominację do challengu "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami" od Szkoły Podstawowej im. Ligi Polskich Kobiet w Kozielcu, uczniowie naszej szkoły 18 maja, poszerzali świadomość na temat autyzmu oraz przekazali iskierkę przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. W ubraniach dominował kolor, a niebieskie motyle były motywem przewodnim.

  Czytaj Więcej o: Challenge niebieskie motyle 2021