Jesteś tutaj: Start / Przedsiębiorczość

Przedsiębiorczość

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konferencja dla przedsiębiorców - 17 maja w Bydgoszczy
11 maja 2019

Konferencja dla przedsiębiorców - 17 maja w Bydgoszczy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

Czytaj więcej o: Konferencja dla przedsiębiorców - 17 maja w Bydgoszczy
Przejdź do - Bezpłatna pomoc w przy sporządzeniu PIT-37 i PIT-38 i oświadczenia PIT-OP
5 kwietnia 2019

Bezpłatna pomoc w przy sporządzeniu PIT-37 i PIT-38 i oświadczenia PIT-OP

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy informuje, iż wspólnie z Wójtem Gminy Dobrcz, podjęli inicjatywę mającą ułatwić mieszkańcom gminy dokonanie rozliczenia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 r. poprzez skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Twój e-PIT to usługa wspierająca podatnika w wypełnianiu obowiązków podatkowych poprzez wykorzystanie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Skorzystanie z tej usługi to konkretne korzyści: oszczędność czasu, gwarancja bezpieczeństwa i brak spóźnienia się z rozliczeniem.

Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc w przy sporządzeniu PIT-37 i PIT-38 i oświadczenia PIT-OP
Przejdź do - "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI" czyli staże i kursy dla bezrobotnej młodzieży
21 marca 2019

"Od szkolenia do zatrudnienia - YEI" czyli staże i kursy dla bezrobotnej młodzieży

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy informuje o rozpoczęciu rekrutacji do II tury projektu "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI". Do udziału zapraszamy osoby w wieku 18-24 lata (osoby niezatrudnione, niekształcące się i nieszkolące). UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Czytaj więcej o: "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI" czyli staże i kursy dla bezrobotnej młodzieży
Przejdź do - Prowadzisz działalność gospodarczą lub biuro rachunkowe? Jesteś płatnikiem składek? Przyjdź na szkolenie.
15 marca 2019

Prowadzisz działalność gospodarczą lub biuro rachunkowe? Jesteś płatnikiem składek? Przyjdź na szkolenie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy wraz z Urzędem Gminy w Dobrczu serdecznie zapraszają płatników składek oraz przedstawicieli biur rachunkowych na bezpłatne szkolenie prowadzone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dotyczące projektu e-akta. Szkolenie odbędzie się 26 marca 2019 r. o godz. 15.00 w sali bankowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu ul. Długa 52. Ponadto w godz. 16.00-17.00 mieszkańcy będą mogli założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Czytaj więcej o: Prowadzisz działalność gospodarczą lub biuro rachunkowe? Jesteś płatnikiem składek? Przyjdź na szkolenie.
Przejdź do - Opłata recyklingowa za torebki foliowe
14 marca 2019

Opłata recyklingowa za torebki foliowe

Od stycznia 2018 r. przedsiębiorcy prowadzący jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego, w której są oferowane lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego przeznaczone do pakowania produktów sprzedawanych w tej jednostce, są zobowiązani pobrać opłatę recyklingową od klienta z tytułu wydania torby. Pobieraną od konsumentów opłatę recyklingową od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorca jest zobowiązany wnieść do dnia 15 marca 2019 r. Opłatę składa się do właściwego marszałka województwa, na specjalne utworzone przez niego konto bankowe.

Czytaj więcej o: Opłata recyklingowa za torebki foliowe