Jesteś tutaj: Start / INFORMATOR / Podatki

Podatki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - IV rata podatków lokalnych
10 listopada 2020

IV rata podatków lokalnych

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że IV rata podatków lokalnych, której termin płatności upływa 15 listopada 2020r., wyjątkowo nie będzie pobierana przez Sołtysów w drodze inkasa w następujących sołectwach: Borówno, Strzelce Górne, Sienno, Kusowo oraz Stronno. W pozostałych sołectwach podatek zbierany będzie przez Sołtysów bez zmian, jednak szczególnie w obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej rekomendujemy dokonywanie płatności zarówno podatków, jak i innych należności na rzecz gminy bezgotówkowo, za pomocą bankowości elektronicznej. W formie gotówkowej wpłaty mogą być dokonywane na rachunek Gminy Dobrcz w bankach lub placówkach pocztowych.

Przejdź do - Informacja dla mieszkańców sołectwa Kusowo
11 września 2020

Informacja dla mieszkańców sołectwa Kusowo

W związku z chwilową nieobecnością Pana Sołtysa, uprzejmie informujemy, iż III ratę podatku (płatną do 15.09.2020 r.) należy uiścić za pośrednictwem banku, w placówce pocztowej, w biurze usług płatniczych lub instytucji płatniczej na rachunek Gminy Dobrcz wskazany w decyzji.
Za utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do - Chcesz otrzymać zwrot podatku akcyzowego? To ostatni moment.
28 sierpnia 2020

Chcesz otrzymać zwrot podatku akcyzowego? To ostatni moment.

Od 1 sierpnia w urzędach gmin w całej Polsce przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Termin ich składania mija 31 sierpnia - czyli w poniedziałek. Dziś wnioski są przyjmowane do godziny 14:00. Nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Przejdź do - Ostatni dzień żeby odzyskać podatek akcyzowy od paliwa rolniczego.
2 marca 2020

Ostatni dzień żeby odzyskać podatek akcyzowy od paliwa rolniczego.

Jeszcze tylko w poniedziałek, 2 marca gospodarze będą mogli składać wnioski o zwrot akcyzy  za olej napędowy wykorzystany do produkcji rolniczej  od 1 sierpnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku.

Czytaj więcej o: Ostatni dzień żeby odzyskać podatek akcyzowy od paliwa rolniczego.
Przejdź do - Odzyskaj podatek akcyzowy od paliwa rolniczego. Od 3 lutego 2020 można składać wnioski
4 lutego 2020

Odzyskaj podatek akcyzowy od paliwa rolniczego. Od 3 lutego 2020 można składać wnioski

W poniedziałek (3 lutego) rozpoczął się pierwszy w tym roku nabór wniosków od rolników o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze zużyte do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku.

Czytaj więcej o: Odzyskaj podatek akcyzowy od paliwa rolniczego. Od 3 lutego 2020 można składać wnioski