Żłobek Gminny Kraina Bobasa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Żłobek Gminny „Kraina Bobasa”
ul. Długa 33
86-022 Dobrcz
Dyrektor Żłobka mgr Emilia Lewandowska
tel. 690 460 409
e-mail: e.lewandowska@dobrcz.pl

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty wielkanocne w żłobku
23 kwietnia 2019

Warsztaty wielkanocne w żłobku

We wtorek gościliśmy w naszych murach Rodziców oraz Dziadków naszych podopiecznych. Przygotowaliśmy dla nich jak i dla Bobasów kilka zadań do wykonania, począwszy od wspólnych tańców, prac manualnych w czasie których wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne, a skończywszy na zabawie z balonami do modelowania i malowaniu na folii. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w warsztatach i za wspólną zabawę.

Przejdź do - Brawo Bobasy!
18 kwietnia 2019

Brawo Bobasy!

Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” w przedświątecznym czasie zorganizowało konkurs na największego i najpiękniejszego EKO – zająca w którym wzieły też udział maluchy ze żłobka. Dzięki staraniom dzieci i opiekunów udało się zająć I miejsce w kategorii grupowej. Wszystkie Bobasy serdecznie dziękują za otrzymane nagrody.

Przejdź do - Jak przygotować dziecko do przedszkola?...
8 kwietnia 2019

Jak przygotować dziecko do przedszkola?...

Wielu Rodziców zadaje sobie to nurtujące pytanie, gdy dziecko osiąga wiek trzech lat. Co powinno umieć? Jak powinno się zachowywać? Czy powinno już mówić płynnie? Czy koniecznie musi korzystać z nocnik? Jak zniesie rozłąkę z Rodzicami? Spokojnie!!! Nie należy się bać tego etapu, każde dziecko rozwija się w „swoim” czasie, jest indywidualnością, a przedszkole to kolejny stopień jego edukacji.

Czytaj więcej o: Jak przygotować dziecko do przedszkola?...
Przejdź do - Warsztaty z jajem w żłobku
28 marca 2019

Warsztaty z jajem w żłobku

Warsztaty z jajem to okazja na integrację i nabycie nowych umiejętności. Każdy rodzic, który ma ochotę spędzić dzień w świątecznej atmosferze będzie mile widziany!

Przejdź do - Mamy dziś Walentynki, święto chłopca i dziewczynki
25 lutego 2019

Mamy dziś Walentynki, święto chłopca i dziewczynki

Podobno pierwsze miłości przeżywamy w przedszkolach, a może już w żłobku? Maluchy w czasie tego święta również świetnie się bawiły. Zabawę rozpoczęliśmy od ścieżki sensorycznej w kształcie serc, trzeba było najpierw zdjąć skarpety co dla takich bobasów jest niełatwym zadaniem (ale świetnie rozwija koordynację i sprawność manualną). Na końcu ścieżki oczywiście czekała niespodzianka...

Czytaj więcej o: Mamy dziś Walentynki, święto chłopca i dziewczynki