Dom Dziennego Pobytu ,,Szafirek"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zakończenie pierwszego turnusu w Szafirku
16 lipca 2019

Zakończenie pierwszego turnusu w Szafirku

Pomimo, że projekt „Dzienny Dom Pobytu” realizowany jest od października ubiegłego roku, to zarówno podopieczni jak i kadra bardzo się ze sobą zżyli. W piątek, 12 lipca w rodzinnej atmosferze, na świeżym powietrzu, przy ognisku i muzyce seniorzy kończyli turnus. Spotkanie było okazją do wielu wzruszających pożegnań.

Czytaj więcej o: Zakończenie pierwszego turnusu w Szafirku
Przejdź do - Rusza nabór do Szafirka. Na zainteresowanych czeka 15 miejsc.
23 maja 2019

Rusza nabór do Szafirka. Na zainteresowanych czeka 15 miejsc.

Zaczęły się zapisy osób chętnych do pobytu w DDP "Szafirek" w ramach drugiego turnusu. Kandydaci proszeni są o wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych i dostarczenie ich do siedziby DDP w Gądeczu.

Czytaj więcej o: Rusza nabór do Szafirka. Na zainteresowanych czeka 15 miejsc.
Przejdź do - Seniorzy wypiekli własny chlebek
7 maja 2019

Seniorzy wypiekli własny chlebek

"Chleba Naszego powszedniego, daj Nam dzisiaj..." - doświadczenie z tego wyjazdu przyda się na przyszłość... Za oknem co raz cieplej, dlatego też Seniorzy postanowili opuścić mury swojego Domu Pobytu, wsiąść w samochód i wyruszyć do ośrodka szkoleniowego w którym mieli niesamowitą okazję wyrobić własny chleb  z naturalnych składników. Musimy nieskromnie przyznać, że każdemu z uczestników wyszedł on lepiej, niż z niejednej piekarni. Poniżej prezentujemy proces produkcji i efekty końcowe:

Przejdź do - Przygotowania Wielkanocne w DDP Szafirek
16 kwietnia 2019

Przygotowania Wielkanocne w DDP Szafirek

Zbliża się wyjątkowy czas obchodzenia świąt Wielkiej Nocy. Wydarzenie to jest najważniejszym świętem kościelnym, stąd też podopieczni DDP z wielką chęcią przygotowywali różne świąteczne ozdoby, aby udekorować nimi okiennice i pomieszczenia placówki. Proces twórczy uczestników przedstawiamy w relacji poniżej.

Przejdź do - Zajęcia komputerowe
13 marca 2019

Zajęcia komputerowe

Nasi Seniorzy z wielką chęcią podążają za nowymi technologiami. Podczas zajęć zorganizowanych przez WSG mieli możliwość odkrywać wirtualny świat. Byli niezwykle otwarci na zdobywanie wiedzy i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Podkreślali, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu kursy i byli niezwykle zadowoleni, że udało się je zorganizować w naszym Dziennym Domu Pobytu.