Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Dobrcz

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Na naukę nigdy za późno! – Bezpłatne kursy komputerowe
29 kwietnia 2019

Na naukę nigdy za późno! – Bezpłatne kursy komputerowe

Jeśli chcesz rozpocząć, zacieśnić swoją przygodę z komputerem lub poznać tajniki Internetu oraz nowych technologii, Gmina Dobrcz zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach komputerowych organizowanych dla mieszkańców, którzy ukończyli 25 lat i zamieszkują województwo kujawsko - pomorskie.

Czytaj więcej o: Na naukę nigdy za późno! – Bezpłatne kursy komputerowe
Przejdź do - Kultura w sieci? W maju ruszają szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy
16 kwietnia 2019

Kultura w sieci? W maju ruszają szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy

Jeden z siedmiu modułów pozwoli chętnym zgłębić wiedzę na temat „Kultury w sieci”. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się np. jak zamówić bilety na różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, gdzie można obejrzeć repertuar kin lub teatrów, zwiedzą wirtualnie muzea i wystawy. Poznają swoje prawa jako konsumenci Internetowi a także dowiedzą się kogo i co chroni prawo autorskie. Szkolenie to praktyka - wykonując ćwiczenia kursanci zwiększą swoje umiejętności wykorzystywania zasobów cyfrowych oraz nauczą się bezpiecznie korzystać z serwisów społecznościowych.

Czytaj więcej o: Kultura w sieci? W maju ruszają szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy
Przejdź do - Rolnik w sieci - jak korzystać z możliwości, które daje Internet
11 kwietnia 2019

Rolnik w sieci - jak korzystać z możliwości, które daje Internet

Moduł "Rolnik w sieci" przeznaczony jest dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

Czytaj więcej o: Rolnik w sieci - jak korzystać z możliwości, które daje Internet
Przejdź do - Zarządzanie kontem bankowym? Nic trudnego - przyjdz na szkolenie ,,Moje finanse i transakcje w sieci"
20 marca 2019

Zarządzanie kontem bankowym? Nic trudnego - przyjdz na szkolenie ,,Moje finanse i transakcje w sieci"

Do 15 marca trzeba było zapłacić podatek od nieruchomości, a do końca marca opłaty za dzierżawy, raty wykupu lokalu, rachunek za telefon...Znów 20 minut spędziliśmy w kolejce do okienka kasowego… Ale tak nie musi być. Płacenie rachunków nie musi już wymagać odwiedzenia banku, czy oddziału Poczty Polskiej.

Czytaj więcej o: Zarządzanie kontem bankowym? Nic trudnego - przyjdz na szkolenie ,,Moje finanse i transakcje w sieci"
Przejdź do - Lubisz gotować, tropić kulinarne nowości? Znajomi chwalą twoje dania? Może chciałabyś podzielić się przepisami i poradami z szerszym gronem?
14 marca 2019

Lubisz gotować, tropić kulinarne nowości? Znajomi chwalą twoje dania? Może chciałabyś podzielić się przepisami i poradami z szerszym gronem?

Blog kulinarny to chyba jeden z najpopularniejszych gatunków bloga. Na pewno jest duże zapotrzebowanie na przepisy w sieci - bo kto choć raz nie szukał tu kulinarnej inspiracji, pomysłu na obiad, czy porad jak ugotować to czy tamto. Moduł edukacyjny Tworzę własną stronę internetową to idealne szkolenie dla osób które myślą o własnym miejscu w sieci. Zajęcia trwają 2 dni i są bezpłatne. Zapraszamy do rejestracji za pomocą krótkiej ankiety