Ochotnicza Straż Pożarna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Młodzież zapobiega Pożarom
5 marca 2020

Młodzież zapobiega Pożarom

3 marca w Szkole Podstawowej w Wudzynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Wudzynie, Zarząd Oddziału Gminnego OSP w Dobrczu i OSP w Wudzynie.  W turnieju  wzięło udział 40 uczestników w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz  ponadgimnazjalnych z terenu gminy Dobrcz.

Czytaj więcej o: Młodzież zapobiega Pożarom
Przejdź do - Zostań strażakiem! Wstąp w szeregi OSP.
21 stycznia 2020

Zostań strażakiem! Wstąp w szeregi OSP.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) jest jednostką organizacyjną w straży pożarnej, do której mogą wstąpić członkowie od lat 12 do 18. To idealna opcja, jeżeli marzysz o zostaniu strażakiem! Głównym celem MDP jest zainteresowanie młodzieży tematem ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do służby w szeregach OSP. Członkami mogą zostać zarówno dziewczęta i chłopcy!

Czytaj więcej o: Zostań strażakiem! Wstąp w szeregi OSP.
Przejdź do - Jednostka OSP w Dobrczu w KSRG
9 grudnia 2019

Jednostka OSP w Dobrczu w KSRG

4 grudnia br. odnowiono porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.  Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Komendanetm Miejskim PSP st. bryg. mgr inż. Janisławem Bullerem a Gminą Dobrcz reprezentowaną przez Wójta Gminy Andrzeja Berdycha i Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrczu reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Janusza Fryckowskiego.

Czytaj więcej o: Jednostka OSP w Dobrczu w KSRG
Przejdź do - To oni ratują nam życie - kolejni druhowie OSP z kwalifikacjami
5 grudnia 2019

To oni ratują nam życie - kolejni druhowie OSP z kwalifikacjami

W dniach 09.11-01.12.2019 w Brzozie odbył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy przeprowadzony przez Centrum Edukacyjne SARAN.

Czytaj więcej o: To oni ratują nam życie - kolejni druhowie OSP z kwalifikacjami
Przejdź do - Strażacy z Dobrcza byli gościnni - OSP Czarże zdominowało zawody
25 czerwca 2019

Strażacy z Dobrcza byli gościnni - OSP Czarże zdominowało zawody

Mimo, że żar lał się z nieba, w sobotę 22 czerwca blisko 200 strażaków w pełnej gotowości bojowej wzięło udział w X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych na boisku sportowym w Dobrczu. W szranki stanęło 21 drużyn z terenu powiatu bydgoskiego: 11 męskich drużyn pożarniczych – grupa „A”, 4 kobiece drużyny pożarnicze – grupa „C” oraz 6 drużyn oldboyów.

Czytaj więcej o: Strażacy z Dobrcza byli gościnni - OSP Czarże zdominowało zawody