Ochotnicza Straż Pożarna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Strażacy z Dobrcza byli gościnni - OSP Czarże zdominowało zawody
25 czerwca 2019

Strażacy z Dobrcza byli gościnni - OSP Czarże zdominowało zawody

Mimo, że żar lał się z nieba, w sobotę 22 czerwca blisko 200 strażaków w pełnej gotowości bojowej wzięło udział w X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych na boisku sportowym w Dobrczu. W szranki stanęło 21 drużyn z terenu powiatu bydgoskiego: 11 męskich drużyn pożarniczych – grupa „A”, 4 kobiece drużyny pożarnicze – grupa „C” oraz 6 drużyn oldboyów.

Czytaj więcej o: Strażacy z Dobrcza byli gościnni - OSP Czarże zdominowało zawody
Przejdź do - X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze
21 czerwca 2019

X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się w sobotę, 22 czerwca o godzinie 10.00 na boisku sportowym przy ulicy Jarzębinowej w Dobrczu. Strażacy ochotnicy będą mieli okazję do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie!

Przejdź do - Nowy sprzęt dla trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Dobrcz
6 czerwca 2019

Nowy sprzęt dla trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Dobrcz

4 czerwca w Przysiersku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Powiatu Bydgoskiego i Świeckiego. 3 jednostki OSP z naszej gminy otrzymały odpowiednio - Dobrcz: parawan, agregat prądotwórczy, piłę do cięcia stali i betonu oraz hełm, Wudzyn: parawan oraz piłę do cięcia stali i betonu, Suponin: hełm, piłę do cięcia drewna oraz pompę pływającą.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Strażaka w Wudzynie
6 maja 2019

Międzynarodowy Dzień Strażaka w Wudzynie

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Druhowie i druhny z OSP Wudzyn zainaugurowali obchody mszą świętą w intencji strażaków, odprawioną przez tutejszego proboszcza ks. Henryka Jereczka, w kościele pw. św. Barbary. Po nabożeństwie druhowie i goście na czele z pocztem sztandarowym przemaszerowali do remizy. Na miejscu oddali cześć przed pomnikiem pamięci druhów działających 50 lat w służbie narodu. 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Strażaka w Wudzynie
Przejdź do - Życzenia dla strażaków
4 maja 2019

Życzenia dla strażaków

Z okazji naszego święta życzę wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.
Składam serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie.
Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!
Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.
Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków, św. Floriana, przyświecają Wam zawsze.

Prezes OSP Dobrcz
Janusz Fryckowski