Ochotnicza Straż Pożarna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Pod biało-czerwoną”
3 listopada 2020

„Pod biało-czerwoną”

Mamy już pewność, że przy remizie OSP Wudzyn stanie nowy maszt, na kórym zostanie wyniesiona flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Jednak czy utrzmamy 1 miejsce w powiecie? Zachęcamy do głosowania on-line. Głosować można do 11 listopada do godz. 23:59. Zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału.

Przejdź do - Trwa druga zbiórka plastikowych zakrętek
16 października 2020

Trwa druga zbiórka plastikowych zakrętek

Po dużym sukcesie, jaki odniosła akcja zbiórki plastikowych zakrętek do specjalnie na ten cel przygotowanych metalowych serc, strażacy z jednostek z Wudzyna i z Dobrcza kontynuuja zbiórkę. Pierwsze wsparcie finansowe trafilo do Angeliki Saganowskiej, tym razem druhowie liczą na pomoc w uzbieraniu zakretek dla Mikołaja Fałdowskiego z Zalesia.

Czytaj więcej o: Trwa druga zbiórka plastikowych zakrętek
Przejdź do - Serduszka pojawiają się u nas jak grzyby po deszczu. Jak widać na zdjęciu kolejne już w połowie zapełnione.
30 września 2020

Serduszka pojawiają się u nas jak grzyby po deszczu. Jak widać na zdjęciu kolejne już w połowie zapełnione.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, strażacy informują o postawieniu kolejnego serca na nakrętki, tym razem na terenie Szkoły Podstawowej w Strzecach Górnych.

 
 
Czytaj więcej o: Serduszka pojawiają się u nas jak grzyby po deszczu. Jak widać na zdjęciu kolejne już w połowie zapełnione.
Przejdź do - „Małe rzeczy wykonane z serca urastają do rzeczy wielkich”.
29 września 2020

„Małe rzeczy wykonane z serca urastają do rzeczy wielkich”.

Pomoc drugiej osobie nie musi tak naprawdę nic kosztować. Wystarczy, że zaczniemy odkładać nakrętki, które i tak zazwyczaj większość z nas wyrzuca do kosza. Dziś Wójt Gminy Andrzej Berdychoraz Strażacy przekazali mamie Angeliki kwotę 700 zł uzyskaną ze sprzedaży nakrętek zbieranych do serduszek przygotowanych przez OSP Dobrcz i OSP Wudzyn.
Angelika jedzie na rehabilitację, a my zbieramy dalej.

Przejdź do - „Sadza płonie. Czad Zabija. Żyj”.
23 września 2020

„Sadza płonie. Czad Zabija. Żyj”.

Rusza kampania społeczna „Sadza płonie. Czad Zabija. Żyj”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Międzywojewódzki Cech Kominiarzy. Akcja jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”. Celem kampanii społecznej jest  zwiększenie liczby domostw z zadbanymi i oczyszczonymi kominami, bez zagrożeń jakie wynikają z zapomnienia o ich regularnym oczyszczaniu.

Czytaj więcej o: „Sadza płonie. Czad Zabija. Żyj”.