Jesteś tutaj: Start / GMINA / Mieszkańcy

Mieszkańcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Jest wśród mieszkańców Gminy Dobrcz wiele osób posiadających fascynujące hobby, prowadzących ciekawe projekty, starających się podchodzić do życia i pracy nieszablonowo i twórczo. Życiorysy wielu z Was mogą inspirować do pozytywnych zmian tych, którzy jeszcze zastanawiają się "co i jak chcieliby naprawdę w życiu robić".

Właśnie z tego powodu, z prawdziwą przyjemnością, na tej stronie umieszczać będziemy posty o ludziach z pasją, prowadzących niebanalny styl życia - mieszkańcach naszej gminy, których warto zaprezentować.

Jeśli znacie kogoś, kogo autentycznie podziwiacie, czekamy pod adresem redakcja@dobrcz.pl. Chcielibyśmy przedstawić tych pasjonatów także innym.

Artykuły

Przejdź do - Najstarsza mieszkanka gminy świętowała 100 urodziny
12 sierpnia 2020

Najstarsza mieszkanka gminy świętowała 100 urodziny

W dniu wczorajszym Wójt Gminy odwiedził z serdecznymi życzeniami szczególną jubilatkę - Panią Zofię Hyjek, która obchodziła 100 rocznicę urodzin. Jest obecnie najstarszą mieszkanką naszej gminy.  Od 82 lat mieszka w Trzęsaczu. Całe swoje dorosłe życie poświęciła ciężkiej pracy w rolnictwie, oddając jej wiele serca i energii. Teraz odpoczywa otoczona troskliwą opieką i miłością najbliższych.

Przejdź do - Ludzie z pasją z terenu Powiatu Bydgoskiego
10 sierpnia 2020

Ludzie z pasją z terenu Powiatu Bydgoskiego

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy rozpoczęło poszukiwania ludzi z pasją z terenu Powiatu Bydgoskiego. Wiemy, że nasz Powiat Bydgoski składa się z wielu utalentowanych i przepełnionych ludzi pasją. Dlatego warto pokazać ich szerszemu gronu! Zachęcamy do zgłaszania!

28 października 2019

Na żaden medal nie pracuje się tak długo

Podobno smutek dzielony ze współmałżonkiem, jest o połowę mniejszy, a dzielona radość urasta podwójnie. Wiedzą o tym pary, które przed 40, 45, 50, 55 i 60 laty nałożyły sobie ślubne obrączki, a w ubiegłym tygodniu odebrały gratulacje za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj więcej o: Na żaden medal nie pracuje się tak długo
Przejdź do - Zbiórka na leczenie i rehabilitację Angeliki
8 sierpnia 2019

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Angeliki

 Dnia 24 sierpnia 2019r. podczas dożynek gminnych na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Olszynki” w Gądeczu zbierać będziemy pieniążki na leczenie i rehabilitację Angeliki Saganowskiej.

Czytaj więcej o: Zbiórka na leczenie i rehabilitację Angeliki
Przejdź do - Człowiek z pasją - Bartłomiej Kubiak
9 lipca 2019

Człowiek z pasją - Bartłomiej Kubiak

HARDASUKA 2019. Jak powiedział jeden z organizatorów tego przedsięwzięcia „...myślisz, że jesteś człowiekiem z żelaza bo zrobiłeś IRONMANA (3,8km pływania – 180 km na rowerze , 42,2 km biegu) – NIE JESTEŚ ...” Powiem szczerze, że jako osoba, która zdobyła parę razy ten tytuł – zabolało mnie to mocno i weszło na ambicję - postanowiłem wystartować w podobno najtrudniejszym triathlonie na świecie HARDEJSUCE. W 2017 r. udało się ukończyć przed limitem 30 godzin (mój wynik z 2017r to 29 h i 17 min).

Czytaj więcej o: Człowiek z pasją - Bartłomiej Kubiak