Jesteś tutaj: Start / GMINA / Mieszkańcy

Mieszkańcy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Jest wśród mieszkańców Gminy Dobrcz wiele osób posiadających fascynujące hobby, prowadzących ciekawe projekty, starających się podchodzić do życia i pracy nieszablonowo i twórczo. Życiorysy wielu z Was mogą inspirować do pozytywnych zmian tych, którzy jeszcze zastanawiają się "co i jak chcieliby naprawdę w życiu robić".

Właśnie z tego powodu, z prawdziwą przyjemnością, na tej stronie umieszczać będziemy posty o ludziach z pasją, prowadzących niebanalny styl życia - mieszkańcach naszej gminy, których warto zaprezentować.

Jeśli znacie kogoś, kogo autentycznie podziwiacie, czekamy pod adresem redakcja@dobrcz.pl. Chcielibyśmy przedstawić tych pasjonatów także innym.

Artykuły

Przejdź do - Odznaczenie państwowe za pozytywne działania GSW w Dobrczu
7 września 2020

Odznaczenie państwowe za pozytywne działania GSW w Dobrczu

22 sierpnia, podczas dożynkowego spotkania rolników Pomorza i Kujaw, w dworku Prezydenta RP w Ciechocinku Pan Andrzej Kocoń Prezes Gminnej Spółki Wodnej w Dobrczu odebrał odznakę honorową ,,Zasłużony dla rolnictwa" nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej o: Odznaczenie państwowe za pozytywne działania GSW w Dobrczu
Przejdź do - Kreatywne Kujawy
1 września 2020

Kreatywne Kujawy

Marta Ożóg, nauczycielka plastyki ze Szkoły Podstawowej w Kozielcu otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie twórczość ludowa. Artystka znalazła się wśród 2223 osób z Polski, których w ten sposób wyróżnił minister. Stypendia zostały przyznane w 9 kategoriach: muzyka, sztuki wizualne, animacja i edukacja kulturalna, literatura, film, teatr, twórczość ludowa, taniec, zarządzanie kultura i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Czytaj więcej o: Kreatywne Kujawy
Przejdź do - Najstarsza mieszkanka gminy świętowała 100 urodziny
12 sierpnia 2020

Najstarsza mieszkanka gminy świętowała 100 urodziny

W dniu wczorajszym Wójt Gminy odwiedził z serdecznymi życzeniami szczególną jubilatkę - Panią Zofię Hyjek, która obchodziła 100 rocznicę urodzin. Jest obecnie najstarszą mieszkanką naszej gminy.  Od 82 lat mieszka w Trzęsaczu. Całe swoje dorosłe życie poświęciła ciężkiej pracy w rolnictwie, oddając jej wiele serca i energii. Teraz odpoczywa otoczona troskliwą opieką i miłością najbliższych.

Przejdź do - Ludzie z pasją z terenu Powiatu Bydgoskiego
10 sierpnia 2020

Ludzie z pasją z terenu Powiatu Bydgoskiego

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy rozpoczęło poszukiwania ludzi z pasją z terenu Powiatu Bydgoskiego. Wiemy, że nasz Powiat Bydgoski składa się z wielu utalentowanych i przepełnionych ludzi pasją. Dlatego warto pokazać ich szerszemu gronu! Zachęcamy do zgłaszania!

28 października 2019

Na żaden medal nie pracuje się tak długo

Podobno smutek dzielony ze współmałżonkiem, jest o połowę mniejszy, a dzielona radość urasta podwójnie. Wiedzą o tym pary, które przed 40, 45, 50, 55 i 60 laty nałożyły sobie ślubne obrączki, a w ubiegłym tygodniu odebrały gratulacje za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj więcej o: Na żaden medal nie pracuje się tak długo