Ochrona powietrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Program ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 oraz benzo(a)pirenu dla strefy kujawsko-pomorskiej.
10 marca 2020

Program ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 oraz benzo(a)pirenu dla strefy kujawsko-pomorskiej.

Sejmik Województwa Kujawsko - Pomorskiego w dniu 4 marca przedstawił do zaopiniowania projekt uchwały w sprawie określenia programu ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 oraz benzo(a)pirenu dla strefy kujawsko-pomorskiej, będący zlącznikiem do uchwały Zarządu Wojewódzwa Kujawsko-Pomorskiego. Uwagi i wnioski można przesyłać w dniach 9-30 marca br. na adres: antysmog@kujawsko-pomorskie.pl. 

Przejdź do - Pozyskaj środki na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej, źródła ciepła oraz termomodernizację budynku
7 października 2019

Pozyskaj środki na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej, źródła ciepła oraz termomodernizację budynku

Wójt Gminy Dobrcz oraz Fundacja GlobalECO serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące proekologicznych programów dotacyjnych – można uzyskać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne, źródła ciepła oraz termomodernizację budynku. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15.10.2019r. 19.30 – Sala Bankowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu.

Przejdź do - RZĄDOWY program “MÓJ PRĄD”
1 października 2019

RZĄDOWY program “MÓJ PRĄD”

♻️Płacisz coraz więcej za energię elektryczna? Firma EPG Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące dofinansowań INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH przeznaczonych do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z energii słonecznej. Prezentację zasad programowych dokona ekspert ds. inwestycji Fotowoltaicznych Pan Patryk Pszczółkowski. 

4.10.2019 r. godzina: 14:00 I 19:00 DOBRCZ SALA BANKOWA

Przejdź do - Drony sprawdzą, czym palimy w piecu
16 września 2019

Drony sprawdzą, czym palimy w piecu

Nieubłaganie zbliża się sezon zimowy, a w związku z tym konieczność ogrzewania domów. W tym okresie szczególnie ważne dla nas wszystkich powinno być dbanie o powietrze, którym wspólnie oddychamy. W związku z tym, że na terenie naszej gminy wielokrotnie dochodziło do przekroczeń stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, Wójt Gminy we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy w ramach inwestycji  terytorialnych finansowanych ze środków zewnętrznych informuje, iż w najbliższych dniach na terenie gminy zostanie przeprowadzona analiza powietrza.

Czytaj więcej o: Drony sprawdzą, czym palimy w piecu
Przejdź do - Uchwała antysmogowa
25 lipca 2019

Uchwała antysmogowa

W dniu 24 czerwca 2019 roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął tzw. uchwałę antysmogową, tj. uchwałę wprowadzającą na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.
Przedmiotowy akt prawa miejscowego został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego 3 lipca 2019 r. pod poz. 3743.

Czytaj więcej o: Uchwała antysmogowa