Ochrona powietrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rusza ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”
12 sierpnia 2020

Rusza ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”

Informujemy, że pod nr telefonu 22 340 40 80 rozpoczęła działanie ogólnopolska infolinia programu „Czyste Powietrze”. Konsultanci, obsługujący infolinię, udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Z infolinii można skorzystać zarówno przed jak i po złożeniu wniosku w programie „Czyste Powietrze”.

Czytaj więcej o: Rusza ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”
Przejdź do - Program ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 oraz benzo(a)pirenu dla strefy kujawsko-pomorskiej.
10 marca 2020

Program ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 oraz benzo(a)pirenu dla strefy kujawsko-pomorskiej.

Sejmik Województwa Kujawsko - Pomorskiego w dniu 4 marca przedstawił do zaopiniowania projekt uchwały w sprawie określenia programu ochrony powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 oraz benzo(a)pirenu dla strefy kujawsko-pomorskiej, będący zlącznikiem do uchwały Zarządu Wojewódzwa Kujawsko-Pomorskiego. Uwagi i wnioski można przesyłać w dniach 9-30 marca br. na adres: antysmog@kujawsko-pomorskie.pl. 

Przejdź do - Pozyskaj środki na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej, źródła ciepła oraz termomodernizację budynku
7 października 2019

Pozyskaj środki na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej, źródła ciepła oraz termomodernizację budynku

Wójt Gminy Dobrcz oraz Fundacja GlobalECO serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące proekologicznych programów dotacyjnych – można uzyskać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne, źródła ciepła oraz termomodernizację budynku. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15.10.2019r. 19.30 – Sala Bankowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu.

Przejdź do - RZĄDOWY program “MÓJ PRĄD”
1 października 2019

RZĄDOWY program “MÓJ PRĄD”

♻️Płacisz coraz więcej za energię elektryczna? Firma EPG Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące dofinansowań INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH przeznaczonych do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z energii słonecznej. Prezentację zasad programowych dokona ekspert ds. inwestycji Fotowoltaicznych Pan Patryk Pszczółkowski. 

4.10.2019 r. godzina: 14:00 I 19:00 DOBRCZ SALA BANKOWA

Przejdź do - Drony sprawdzą, czym palimy w piecu
16 września 2019

Drony sprawdzą, czym palimy w piecu

Nieubłaganie zbliża się sezon zimowy, a w związku z tym konieczność ogrzewania domów. W tym okresie szczególnie ważne dla nas wszystkich powinno być dbanie o powietrze, którym wspólnie oddychamy. W związku z tym, że na terenie naszej gminy wielokrotnie dochodziło do przekroczeń stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, Wójt Gminy we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy w ramach inwestycji  terytorialnych finansowanych ze środków zewnętrznych informuje, iż w najbliższych dniach na terenie gminy zostanie przeprowadzona analiza powietrza.

Czytaj więcej o: Drony sprawdzą, czym palimy w piecu