Informacje dla mieszkańców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Do sanatorium znów możesz pojechać z ZUS
30 lipca 2020

Do sanatorium znów możesz pojechać z ZUS

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym w systemie stacjonarnym przez osoby uprawnione jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Czytaj więcej o: Do sanatorium znów możesz pojechać z ZUS
Przejdź do - Zamelduj się i miej to na piśmie (elektronicznym)
8 maja 2020

Zamelduj się i miej to na piśmie (elektronicznym)

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę "pobierz dokument o zameldowaniu", dzięki której uzyskamy dokument potwierdzający zameldowanie. W dowodzie osobistym nie ma adresu zameldowania. Wiele instytucji – nie tylko urzędy, ale też np. banki – wymagają jednak od nas takiej informacji. Nie znajdą jej w dowodzie, dlatego proszą o formalne potwierdzenie. Do tej pory trzeba było iść po nie do urzędu. Od dziś możemy załatwić to przez internet.

Czytaj więcej o: Zamelduj się i miej to na piśmie (elektronicznym)
Przejdź do - Nowa Jakość wspiera mieszkańców
7 maja 2020

Nowa Jakość wspiera mieszkańców

W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie mieszkańców w tym trudnym dla nas wszystkich okresie - klub Radnych Nowa Jakość wraz z Wójtem i Zastępcą Wójta Gminy Dobrcz ufundowali 400 maseczek. Kwota 1600 zł została przekazana paniom z naszej gminy, które uszyły i przekazały dzisiaj na ręce przewodniczącego klubu Michała Siwaka i Zastępcy Wójta Magdaleny Grzębowskiej karton z gotowymi do użycia maseczkami. Maseczki można odbierać w Urzędzie Stanu Cywilnego w godzinach pracy urzędu.

Przejdź do - Punkt Konsultacyjno - Poradniczy wznowił działalność
6 maja 2020

Punkt Konsultacyjno - Poradniczy wznowił działalność

Z dniem 4 maja wznowił działanie Punkt Konsultacyjno - Poradniczy w Dobrczu.  Zapisy na Konsultacje przyjmowane są pod numerem telefonu: 881 22 33 20. Godziny pracy specjalistów zostają bez zmian.

Przejdź do - Bezpiecznie zapłacisz podatek
5 maja 2020

Bezpiecznie zapłacisz podatek

Zbliża się termin płatności II raty podatku od nieruchomości, w związku z tym Sołtysi zostali wyposażeni w środki bezpieczeństwa – płyn do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki.