Informacje dla mieszkańców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Od 19 października zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych w zależności od strefy żółtej  lub strefy czerwonej
19 października 2020

Od 19 października zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych w zależności od strefy żółtej lub strefy czerwonej

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną będą mieli lekcje na odległość. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą, będą uczyli się w trybie mieszanym (hybrydowym). W obu strefach będą wyjątki, dotyczyć będą m. in. szkół specjalnych, szkół specjalnych w zespołach, internatów, szkół i placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym – w zakresie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.

Czytaj więcej o: Od 19 października zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych w zależności od strefy żółtej lub strefy czerwonej
Przejdź do - Nowe zasady bezpieczeństwa w strefie czerwonej
16 października 2020

Nowe zasady bezpieczeństwa w strefie czerwonej

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Czytaj więcej o: Nowe zasady bezpieczeństwa w strefie czerwonej
Przejdź do - Cały kraj zostanie objęty żółtą strefą, z wyłączeniem powiatów ze strefy czerwonej.
9 października 2020

Cały kraj zostanie objęty żółtą strefą, z wyłączeniem powiatów ze strefy czerwonej.

Powiat aleksandrowski i miasto Grudziądz znalazły się na liście obszarów oznaczonych kolorem czerwonym. Zmiany obowiązują od najbliższej soboty (10.10.2020). Informacje dot. różnic w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych dostępne są w załączniku. Apelujemy i przypominamy o częstej dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej i zachowaniu dystansu.

Przejdź do - Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi).
28 września 2020

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi).

Na dzień 26 września br. w strefie żółtej znajduje się 19 powiatów: brzeski (woj. opolskie), suski (woj. małopolskie), limanowski (woj. małopolskie), myślenicki (woj. małopolskie), nowotarski (woj. małopolskie), tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki (woj. mazowieckie), przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki (woj. wielkopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

W strefie czerwonej znajdują się zaś dwa powiaty: głubczycki w województwie opolskim i kartuski w województwie pomorskim.

Przejdź do - Aktualne dane o koronawirusie - 21 września br.
21 września 2020

Aktualne dane o koronawirusie - 21 września br.

Informujemy o kolejnych 21 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród osób zakażonych są 3 osoby z Inowrocławia, 1 osoba z Torunia, 1 osoba z Włocławka, 9 osób z powiatu rypińskiego, 3 osoby z powiatu aleksandrowskiego, 1 osoba z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Sanepid ustala dane 3 kolejnych osób zakażonych.