Informacje dla rodziców i uczniów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rozwiązania prawne potrzebne do organizacji pracy szkoły w czasie epidemii gotowe – minister podpisał rozporządzenia
13 sierpnia 2020

Rozwiązania prawne potrzebne do organizacji pracy szkoły w czasie epidemii gotowe – minister podpisał rozporządzenia

12 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał projekty 5 rozporządzeń, które pozwolą szkołom i placówkom w razie zagrożenia epidemicznego wprowadzić odpowiednie, dostosowane do sytuacji rozwiązania.

Czytaj więcej o: Rozwiązania prawne potrzebne do organizacji pracy szkoły w czasie epidemii gotowe – minister podpisał rozporządzenia
Przejdź do - Wsparcie dla oświaty
13 maja 2020

Wsparcie dla oświaty

W związku z decyzją o możliwości wznowienia działania żłobków, przedszkoli oraz klas zerowych Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz nieodpłatnie przekazał Gminie Dobrcz płyny dezynfekujące z przeznaczeniem dla dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Wsparcie dla oświaty okazał też Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, który podarował gminie 25 sztuk przyłbic. W środki ochrony zostanie wyposażona kadra żłobka i przedszkoli. Dziękujemy!

Przejdź do - Kolejne wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego
5 maja 2020

Kolejne wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja. Tak jak dotąd przysługuje on także w przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

Czytaj więcej o: Kolejne wydłużenie okresu dodatkowego zasiłku opiekuńczego
30 kwietnia 2020

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DOBRCZ

     Informuję, iż w dniu dzisiejszym, tj. 30 kwietnia 2020 roku, działając jako Organ Prowadzący po wnikliwym rozważeniu możliwości uruchomienia w dniu 6 maja placówek oświatowych oraz po konsultacjach z dyrektorami, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w Powiecie Bydgoskim podjąłem decyzję o dalszym ograniczeniu funkcjonowania placówek.

     W ostatnich dniach w Powiecie Bydgoskim codziennie pojawiają się kolejne stwierdzone przypadki zakażeń CoVid 19. Sytuacja jest zdecydowanie bardziej poważna niż 6 tygodni temu kiedy placówki oświatowe zostały zamknięte. Fakt przywrócenia zajęć niesie ogromne ryzyko epidemiologiczne dla dzieci, Nauczycieli i Rodziców.

Ponadto informuję, że sprawy związane z rozliczeniem odpłatności począwszy od miesiąca kwietnia zostaną ustalone w najbliższym czasie, kierując się faktem, iż dzieci nie przebywały w placówkach.

     O dalszych działaniach, będziemy informować Państwa na bieżąco.

                                                                                      Wójt Gminy Dobrcz

                                                                                         Andrzej Berdych

 

Przejdź do - Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał termin.
24 kwietnia 2020

Kiedy matury? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Premier podał termin.

Żłobki, przedszkola i szkoły zamknięte do 24 maja. Matura 2020 tylko pisemna, rozpocznie się od 8 czerwca i zakończy 29 tego miesiąca. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w dniach 16-18 czerwca. To decyzja rząd w związku z epidemią koronawirusa.