Czyste Powietrze

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wyższe dotacje i większa współpraca z gminami. Rusza druga część programu „Czyste Powietrze” 2.0
28 października 2020

Wyższe dotacje i większa współpraca z gminami. Rusza druga część programu „Czyste Powietrze” 2.0

21 października rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

Czytaj więcej o: Wyższe dotacje i większa współpraca z gminami. Rusza druga część programu „Czyste Powietrze” 2.0
Przejdź do - Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze
30 czerwca 2020

Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze

Szanowni Państwo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli budynków mieszkalnych, uprawnionym do uzyskania dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, Urząd Gminy w Dobrczu udostępnił w swojej siedzibie stanowisko komputerowe do wypełniania wniosków o dofinansowanie. Wypełnianie wniosków odbywać się będzie w każdą środę po telefonicznym umówieniu w obecności pracownika Urzędu, który będzie udzielał wyjaśnień dotyczących wniosku i zasad dofinansowania.

Czytaj więcej o: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze
Przejdź do - Czyste Powietrze na nowych zasadach
9 czerwca 2020

Czyste Powietrze na nowych zasadach

W związku ze zmianami w Programie Priorytetowym ,,Czyste Powietrze”, które weszły w życie 15 maja br., w dniu dzisiejszym pracownicy Urzędu Gminy wzięli udział w wideokonferencji dotyczącej wypełniania nowego formularza wniosku 5.0. Celem szkolenia było przeszkolenie pracowników gmin i starostw w zakresie prawidłowego wypełnienia wniosku o dofinansowanie i aspektów technicznych Programu.

Czytaj więcej o: Czyste Powietrze na nowych zasadach
Przejdź do - Generalne zmiany w programie Czyste powietrze od maja 2020 r.
27 maja 2020

Generalne zmiany w programie Czyste powietrze od maja 2020 r.

Głównym celem projektu Czyste Powietrze jest poprawa złej sytuacji czystości powietrza w Polsce, wynikającej głównie z wysokiej emisji pyłów i innych zanieczyszczeń. 15 maja 2020 r. weszły w życie zmiany w programie, które mają ułatwić wnioskowanie o dopłaty.

Czytaj więcej o: Generalne zmiany w programie Czyste powietrze od maja 2020 r.
Przejdź do - Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze
5 marca 2019

Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze

Szanowni Państwo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli budynków mieszkalnych, uprawnionym do uzyskania dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, Urząd Gminy w Dobrczu udostępnił w swojej siedzibie stanowisko komputerowe do wypełniania wniosków o dofinansowanie. Wypełnianie wniosków odbywać się będzie dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) w pokoju nr 22 w obecności pracownika Urzędu, który będzie udzielał wyjaśnień dotyczących wniosku i zasad dofinansowania.

Czytaj więcej o: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze