Jesteś tutaj: Start / GMINA / WYBORY

WYBORY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Jak głosowaliśmy?
13 lipca 2020

Jak głosowaliśmy?

Za nami II tura wyborów prezydenckich. Poniżej zamieszczamy tabelaryczne podsumowanie jak licznie i na kogo głosowali mieszkańcy Gminy Dobrcz.

Czytaj więcej o: Jak głosowaliśmy?
Przejdź do - 70% mieszkańców poszło do urn
13 lipca 2020

70% mieszkańców poszło do urn

Gmina Dobrcz zajęła 3 miejsce w powiecie z wynikiem 70,24%. Najwyższą frekwencję odnotowały komisje w Borównie 77,54% oraz Nekli 76,34%, a najniższą komisja w Kusowie z wynikiem 63,04%. O tym jak głosowaliśmy dowiemy się dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą. Nadal czekamy też na informację w sprawie wyników ,,Bitwy o wozy II".

Czytaj więcej o: 70% mieszkańców poszło do urn
Przejdź do - Nekla w czołówce - 60,86% uprawnionych udało się głosować
12 lipca 2020

Nekla w czołówce - 60,86% uprawnionych udało się głosować

Tylko dziś możemy zdecydować o tym, który z kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będzie rządził naszym krajem przez najbliższe pięć lat. Nie odmawiajmy sobie przywileju wyboru! Pamiętajmy, LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS!
Według danych z komisji wyborczych o godzinie 17:00 najwyższa frakwencja była w Nekli i Augusowie, tuż za nimi Trzebień i Wudzynek oraz Borówno. Nadal najmniej głosowało nas w Siennie. Lokale wyborcze będą czynne do 21:00, ale nie zostawiajmy głosowania na ostatnią chwilę!

Czytaj więcej o: Nekla w czołówce - 60,86% uprawnionych udało się głosować
Przejdź do - "Kto głosuje, ten się liczy" - frekwencji na godzinę 12:00
12 lipca 2020

"Kto głosuje, ten się liczy" - frekwencji na godzinę 12:00

Mamy okazję udowodnić, iż jesteśmy świadomym i odpowiedzialnym społeczeństwem. Że udział w wyborach jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale również czymś w rodzaju święta – święta demokracji.
Średnia frekwencja w Gminie Dobrcz na godzinę 12:00 wyniosła 24,24%. Najwięcej głosów oddano w Borównie i w Nekli, najmniej póki co w Siennie.

Czytaj więcej o: "Kto głosuje, ten się liczy" - frekwencji na godzinę 12:00
Przejdź do - 12 lipca - Tak, głosuję!
10 lipca 2020

12 lipca - Tak, głosuję!

Każdy i każda z nas ma swój powód – głosujemy dla naszej planety, głosujemy, bo wierzymy w demokrację. Głosujemy, bo chcemy inaczej urządzić nasz kraj. Głosujemy, bo mamy nadzieję, bo bliskie są nam prawa człowieka. To Twój głos i Twoja decyzja! Idź na wybory i przekonaj do tego bliskich.