Odpowiedzi Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ulica Agrestowa w Dobrczu
12 lipca 2019

Ulica Agrestowa w Dobrczu

Pytanie mieszkańca: Panie Wójcie zwracam się z ogromna prośbą o naprawę nawierzchni drogi na ulicy Agrestowej w Dobrczu, przy której mieszkam. Jeszcze dwa lata temu przed rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem kanalizacji droga była w pełni przejezdna i spełniała swoja rolę. Kanalizację wykonywał tutejszy ZUK, jednak po zakończeniu prac nie doprowadził nawierzchni do poprzedniego stanu. Nawierzchnia to droga utwardzona tłuczniem, szutrem. Nie proszę aby położono nawierzchnie asfaltową chociaż byłoby to najlepszym rozwiązaniem ale żeby zlikwidowano dziury i wyrównano drogę tak aby można przejść suchą stopą.

Czytaj więcej o: Ulica Agrestowa w Dobrczu
Przejdź do - Woda w Strzelach Górnych
27 czerwca 2019

Woda w Strzelach Górnych

Pytanie mieszkańca: Witam Szanowny Panie Wójcie jestem mieszkańcem Strzelec Górnych w tej chwili mamy wodę z wodociągu bardzo brudną jak długo taki stan będzie trwał. Płacimy za wodę czystą a to co leci z sieci takie nie jest. Boimy się o uszkodzenie urządzeń AGD i skład tej wody. Na pocztę Urzędu wysyłam zdjęcie wody oraz osadu po spuszczeniu „czystej” wody. Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy.

Czytaj więcej o: Woda w Strzelach Górnych
Przejdź do - Woda w Aleksandrowie
18 czerwca 2019

Woda w Aleksandrowie

Pytanie Mieszkańca: Szanowny Panie Wójcie po raz kolejny zapytam co się dzieje z wodą w Aleksandrowie ??? Brak wody a co za tym idzie brak możliwości użytkowania AGD daje się nam mocno we znaki Ostatnio zadałem pytanie Panu i odniósł się Pan do omówienia problemu z wodą jaki miał miejsce tylko w Święta Wielkanocne 2019r. Ja chciałbym żeby Pan się wypowiedział o ostatnich 3 latach bo z wodą problem jest nadal (był krótkotrwałe rozwiązany około miesiąca po Świętach.

Czytaj więcej o: Woda w Aleksandrowie
Przejdź do - Głosownie do Parlamentu Europejskiego
6 maja 2019

Głosownie do Parlamentu Europejskiego

Pytanie Mieszkanki : Gdzie mogę złożyć wniosek w celu zmiany miejsca głosowania do wyborów do PE z Dobrcza do Bydgoszczy

Czytaj więcej o: Głosownie do Parlamentu Europejskiego
Przejdź do - Problemy z wodą
26 kwietnia 2019

Problemy z wodą

Pytania mieszkańców:
Witam Panie Wójcie, proszę o udzielenie odpowiedzi dotyczące problemu ciśnienia wody w Dobrczu. Kolejny rok spada ciśnienie wody w sieci. Z czego to wynika? Co Pan robi aby tą sytuację poprawić ? Płacąc regularnie za wodę rachunki oczekuje jej dostarczania a nie ciśnienia niczym na pustyni. Czy ta bylejakość wynika z niedociągnięć czy braku wiedzy w ZUKu nt dostarczania wody do gospodarstw domowych?

Zdawałem to pytanie poprzednikowi niestety nie odpowiedział więc zadam je również dla Pana. Czy to normalne że kiedy się robi cieplej to nie ma wody w Aleksandrowie. Problem widać od kilku lat a ZUK twierdzi że ludzie podlewają ogrody więc wody nie ma czyli wg nich jest ok. Może warto się pokłonić nad problemem zaspokojenia podstawowych potrzeb jakim jest dostęp do wody bieżącej.

Czytaj więcej o: Problemy z wodą