Odpowiedzi Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Progi zwalniające w Borównie
22 stycznia 2020

Progi zwalniające w Borównie

Pytanie od mieszkańca: Panie Wójcie czy możliwe jest by ustawić znaki ograniczenia prędkości do np. 40km/h oraz 2-3 progi zwalniające na drodze dojazdowej do tzw. dzikiej plaży nad Jeziorem Borówno (przy ogródkach działkowych)? Znacznie poprawi to bezpieczeństwo pieszych korzystających z tej drogi, przy której nie ma chodnika. Bezpieczniej będzie zwłaszcza w wakacje kiedy to kierowcy jadący na plażę jeżdżą zdecydowanie za szybko. Dodam, że progi i znak kiedyś były. Ideałem byłoby wyremontowanie tej drogi wraz z dobudowaniem ciągu pieszego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czytaj więcej o: Progi zwalniające w Borównie
Przejdź do - Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i źródła ciepła.
15 stycznia 2020

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i źródła ciepła.

Pytanie od mieszkańca: Chciałbym dokonać modernizacji domu poprzez zainstalowanie fotowoltaiki oraz powietrznej pompy ciepła rezygnując jednocześnie z pieca na ekogroszek. Czy istnieje prawdopodobieństwo podpisania przez gminę Dobrcz porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu o współpracy przy realizacji rządowego Programu Czyste Powietrze.  Jednym słowem – czy i kiedy można liczyć na dofinansowanie takiej inwestycji ze strony gminy?

Czytaj więcej o: Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i źródła ciepła.
Przejdź do - Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
7 stycznia 2020

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Pytanie od mieszkańca: Czy władze Gminy mogłyby rozważyć propozycję zmiany w funkcjonowaniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi? Zmiana miałaby polegać na obniżeniu np. o połowę opłat dla osób niepełnoletnich.

Czytaj więcej o: Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Przejdź do - Segregacja odpadów - żarówki
7 stycznia 2020

Segregacja odpadów - żarówki

Pytanie od mieszkańca: Dzień dobry W dniu dzisiejszym próbowałem pozbyć się żarówek energooszczędnych i baterii. W PSZOK udzielono mi informacji, że baterii i żarówek energoszczędnych nie przyjmują, a mogę oddać je w sklepach zajmujących się ich sprzedarzą. Z bateriami w sklepie nie miałem problemu, jest też karton w urzędzie gminy. Natomiast żarówek energoszczędnych w sklepach mi nie przyjęto. Udałem się do wydziału ochrony srodowiska po informację co zrobić z żarówkami. Od Pani z ochrony środowiska dowiedziałem się, że pojedyńcze sztuki mam wyrzucić do śmietnika. Zapytałem, czy jest to oficjalne stanowisko wydziłąu środowiska, otrzymałem odpowiedź, że nie jest to w gestii ochrony środowiska i o oficjalną odpowiedź mam się zwrócić na piśmie, dlatego występuje z tym pytaniem do Pana.

Czytaj więcej o: Segregacja odpadów - żarówki
Przejdź do - Plany strzelnicy w Marcelewie
3 grudnia 2019

Plany strzelnicy w Marcelewie

Pytanie od mieszkańca: Witam, proszę o informacje, co się dzieje, w sprawie strzelnicy w naszej gminie. Tak oczekiwana przeze mnie oraz wpisująca się w trend Narodowy i oczekiwania patriotyczne.

Czytaj więcej o: Plany strzelnicy w Marcelewie