Odpowiedzi Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

19 czerwca 2018

Dojazd do Stronna

Pytanie Mieszkańca: witam Mam do Pana jedno pytanie można wiedzieć dlaczego dojazd do miejscowości Stronno czy to od strony Wudzyna czy Karczemki jest taki fatalny, a chodzi o nawierzchnie drogi jak i widoczność pieszych jak i rowerzystów z samochodu.

Czytaj więcej o: Dojazd do Stronna
8 maja 2018

Barszcz Sosnowskiego

Pytanie Mieszkańca: Proszę o interwencję w sprawie barszczu Sosnowskiego

Czytaj więcej o: Barszcz Sosnowskiego
Przejdź do - ul. Wiosenna w Dobrczu
17 kwietnia 2018

ul. Wiosenna w Dobrczu

Pytanie Mieszkanki: Witam, W temacie modernizacji dróg - kiedy przyjdzie czas na ulicę Wiosenną w Dobrczu? W planach były również lampy - których się mieszkańcy tej ulicy w końcu nie doczekali...

Czytaj więcej o: ul. Wiosenna w Dobrczu
Przejdź do - Dotyczy ul. Ogrodowej i Osiedlowej w Dobrczu
6 kwietnia 2018

Dotyczy ul. Ogrodowej i Osiedlowej w Dobrczu

Pytanie Mieszkanki:  Dzień dobry. Chciałam zapytać, jak długo jeszcze będzie rozkopany chodnik (połączony z częścią asfaltu) na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej z Osiedlową naprzeciw straży pożarnej? Chodnik jest już rozkopany dobre 2 miesiące. Zagraża to bezpieczeństwu pieszych, a także pojazdów. Ponadto jezdnia na ul. Osiedlowej pozostawia wiele do życzenia, ponieważ jezdnia, która była wykonana około 18 lat temu była wielokrotnie łatana po uprzednich pracach (gaz, kanalizacja). Wspomniane łaty i nakładki są poważnie uszkodzone po panujących podczas zimy warunkach atmosferycznych. W wielu miejscach są głębokie dziury, które nie sposób ominąć, co stwarza duże ryzyko urwania koła, albo przynajmniej poważnego uszkodzenia auta. Nie wspomnę o bardzo wąskiej jezdni na ul. Osiedlowej i szerokich nieutwardzonych i dziurawych poboczach, które również są niebezpieczne. Wysypany na nich wapień, zamiast polepszać sytuację, jeszcze bardziej niszczy to, co pozostało z „jezdni”. Wybiórczo położone chodniki są również wąskie, ale przede wszystkim krzywe, przez co mieszkańcy osiedla i tak chodzą środkiem ulicy. Czy Gmina ma te problemy na uwadze i zamierza coś z tym zrobić?

Czytaj więcej o: Dotyczy ul. Ogrodowej i Osiedlowej w Dobrczu
Przejdź do - Pytanie dotyczące ulicy Dębowej i Brzozowej w Strzelcach Górnych
16 marca 2018

Pytanie dotyczące ulicy Dębowej i Brzozowej w Strzelcach Górnych

Sytuacja na drogach jest bardzo trudna. Jedna z mieszkanek Strzelec Górnych przysłała pytanie, które prezentujemy w dalszej części tekstu.

Czytaj więcej o: Pytanie dotyczące ulicy Dębowej i Brzozowej w Strzelcach Górnych