Odpowiedzi Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

23 stycznia 2020

Jakość wody w Gminie Dobrcz

Pytanie od mieszkańca: Od września br. staram się uzyskać drogą elektroniczną informację z UG czy woda, która dochodzi do mojej posesji (xxxxx) jest zdatna do picia bez przegotowania. Nie uzyskałam odpowiedzi. Ponadto interesują mnie parametry wody i chciałabym wiedzieć kiedy i z jakiego ujęcia była badana.

Czytaj więcej o: Jakość wody w Gminie Dobrcz
Przejdź do - Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
23 stycznia 2020

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Pytanie od mieszkańca: Witam Mam pytanie nie tylko ja bym chciał się dowiedzieć nie tylko ja lecz więcej mieszkańców naszej gminy. Chodzi o odpady komunalne! Dlaczego jest tak naliczana składka 21 zł od osoby co z rodzinami wielodzietnymi dużej rodziny w innych gminach jest naliczane od osoby i od gospodarstw np gm. ŁUBIANKA powiat toruński Gospodarstwo 1 osobowe 21 zł. Gospodarstwo dwu osobowe 35zl gospodarstwo 3-5 osób 45 zł powyżej 6 osób 59 zł ta matematyka co w naszej gminie jest za stosowana jest bardzo na rękę ale co z rodzinami z wieloosobowymi???

Czytaj więcej o: Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
23 stycznia 2020

Problem zaśmiecamnia plaży w Strzelcach Dolnych

Pytanie od mieszkańca: Szanowny Panie Wójcie, po raz kolejny proszę o zajęcie się tematem uporządkowania terenu plaży oraz przyległych terenów w Strzelcach Dolnych. W chwili obecnej tj. w okresie zimowym, przy braku ulistnienia na krzakach i drzewach dokładnie widać jak teren jest zaśmiecony. Potrzebne jest nie jednorazowe uprzątnięcie terenu, ale kompleksowe podejście do tematu i opracowanie harmonogramu regularnych działań porządkowych. W tamtym sezonie kilkukrotnie przesyłałam Państwu i Panu zdjęcia i filmy z zaśmieconego terenu. Niestety z rozczarowaniem stwierdzam, iż nie zrobiono NIC, co więcej nie dostałam odpowiedzi na wysłane przeze mnie maile. Nie tak powinny wyglądać standardy w Urzędzie Gminy. Traktujecie Państwo teren Strzelec Dolnych, przypominając sobie o nas wyłącznie w okolicach Święta Śliwki, a tak nie powinno być. Jeszcze raz bardzo proszę o podjęcie stosownych i regularnych działań porządkowych ze strony Gminy, tak by tereny Nadwiślańskie cieszyły oko mieszkańców, a nie wyglądały jak wysypisko śmieci. Z wyrazami szacunku i nadzieją na pozytywne załatwienie sprawy.

Czytaj więcej o: Problem zaśmiecamnia plaży w Strzelcach Dolnych
Przejdź do - Progi zwalniające w Borównie
22 stycznia 2020

Progi zwalniające w Borównie

Pytanie od mieszkańca: Panie Wójcie czy możliwe jest by ustawić znaki ograniczenia prędkości do np. 40km/h oraz 2-3 progi zwalniające na drodze dojazdowej do tzw. dzikiej plaży nad Jeziorem Borówno (przy ogródkach działkowych)? Znacznie poprawi to bezpieczeństwo pieszych korzystających z tej drogi, przy której nie ma chodnika. Bezpieczniej będzie zwłaszcza w wakacje kiedy to kierowcy jadący na plażę jeżdżą zdecydowanie za szybko. Dodam, że progi i znak kiedyś były. Ideałem byłoby wyremontowanie tej drogi wraz z dobudowaniem ciągu pieszego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czytaj więcej o: Progi zwalniające w Borównie
Przejdź do - Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i źródła ciepła.
15 stycznia 2020

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i źródła ciepła.

Pytanie od mieszkańca: Chciałbym dokonać modernizacji domu poprzez zainstalowanie fotowoltaiki oraz powietrznej pompy ciepła rezygnując jednocześnie z pieca na ekogroszek. Czy istnieje prawdopodobieństwo podpisania przez gminę Dobrcz porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu o współpracy przy realizacji rządowego Programu Czyste Powietrze.  Jednym słowem – czy i kiedy można liczyć na dofinansowanie takiej inwestycji ze strony gminy?

Czytaj więcej o: Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej i źródła ciepła.