Jesteś tutaj: Start / OŚWIATA

OŚWIATA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

28 lipca 2020

Zwiększona subwencja oświatowa dla Gminy Dobrcz

Zwiększona subwencja oświatowa dla Gminy DobrczMinisterstwo Finansów zatwierdziło podział 0,4 proc. rezerwy subwencji oświatowej z tytułu zakupu pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w publicznych szkołach podstawowych.

Dofinansowanie to dotyczy szkół podstawowych, które mają lub będą mieć od 1 września w ramach struktury klasę V (dotyczy przedmiotów geografia i biologia) oraz klasę VII lub VIII (dotyczy przedmiotów fizyka i chemia) i nie skorzystały ze środków finansowych na to zadanie z rezerwy w latach 2018-2019.

Czytaj więcej o: Zwiększona subwencja oświatowa dla Gminy Dobrcz
Przejdź do - Masz problemy z nauką i nie radzisz sobie z nią w normalnym trybie nauczania? 2-2 Hufiec Pracy w Bydgoszczy rozpoczął rekrutację
22 lipca 2020

Masz problemy z nauką i nie radzisz sobie z nią w normalnym trybie nauczania? 2-2 Hufiec Pracy w Bydgoszczy rozpoczął rekrutację

Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą rekrutację młodzieży w wieku 15-18 lat do hufców pracy, ośrodków szkolenia i wychowania oraz centrów kształcenia i wychowania.Jest to oferta dla osób, które mają problemy z nauką i nie radzą sobie z nią w normalnym trybie nauczania. Zgłaszać mogą się także ci młodzi ludzie, których rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej o: Masz problemy z nauką i nie radzisz sobie z nią w normalnym trybie nauczania? 2-2 Hufiec Pracy w Bydgoszczy rozpoczął rekrutację
Przejdź do - Dyżury w punktach przedszkolnych
15 lipca 2020

Dyżury w punktach przedszkolnych

Informujemy, że w dniach od 1 do 31 sierpnia br. Samorządowe Przedszkole w Borównie będzie nieczynne. Jednocześnie wychodząc naprzeciw rodzicom w szkołach zostają uruchomione Punkty Przedszkolne wg. poniższego harmonogramu:

Czytaj więcej o: Dyżury w punktach przedszkolnych
Przejdź do - OPIEKA STOMATOLOGICZNA W SZKOŁACH
15 lipca 2020

OPIEKA STOMATOLOGICZNA W SZKOŁACH

Wójt Gminy Dobrcz na podstawie art. 12 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 roku o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. 2019.1078) przeprowadził nabór ofert dla podmiotów leczniczych z terenu Gminy Dobrcz  udzielających świadczeń zdrowotnych z  zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży finansowanych ze środków publicznych.

Czytaj więcej o: OPIEKA STOMATOLOGICZNA W SZKOŁACH
Przejdź do - Zaproszenie dla stomatologów do złożenia oferty na leczenie uczniów, które będzie finansowane ze środków publicznych.
26 czerwca 2020

Zaproszenie dla stomatologów do złożenia oferty na leczenie uczniów, które będzie finansowane ze środków publicznych.

Na podstawie art. 12 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 roku o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. 2019.1078) Wójt Gminy Dobrcz zaprasza podmioty lecznicze udzielające świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia  stomatologicznego dla dzieci i młodzieży finansowanych ze środków publicznych do złożenia oferty na objęcie opieką stomatologiczną dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Dobrcz.

Czytaj więcej o: Zaproszenie dla stomatologów do złożenia oferty na leczenie uczniów, które będzie finansowane ze środków publicznych.