Jesteś tutaj: Start / GMINA

GMINA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - UWAGA! Wynajmujący lokale gminne
17 października 2018

UWAGA! Wynajmujący lokale gminne

W dniu 24 września 2018r. podczas XVI Sesji Rady Gminy głosami radnych Klubu Nowa Jakość tj. Michała Siwaka , Grzegorza Szwedy, Antoniego Bigaja, Stanisława Gibasa, Bartosza Andrzejewskiego, Grzegorza Rutkowskiego, Jana Baumgarta i Mileny Briegmann zlikwidowano 70 %  ulgi przy wykupie mieszkania gminnego. Ulga obowiązywała od 2006r. i wielu najemców korzystając z niej wykupiła zamieszkiwane przez wiele lat mieszkania. Od 18 października 2018r. już takiej możliwości nie ma.

Czytaj więcej o: UWAGA! Wynajmujący lokale gminne
Przejdź do - ,,Przeżyłam z Tobą tyle lat..."
17 października 2018

,,Przeżyłam z Tobą tyle lat..."

Pary małżeńskie z gminy Dobrcz obchodziły długoletnie jubileusze. W dniach 10,11 i 12 października w Gminnym Ośrodku Kultury spotkały się pary małżeńskie obchodzące rubinowe, szafirowe, złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody. Uroczystość poprowadził Wójt Gminy pan Krzysztof Szala, Przewodniczący Rady Gminy pan Antoni Bigaj oraz Radna Gminy pani Milena Briegmann. Pan wójt wręczył kwiaty i upominki jubilatom. Pary obchodzące 50-lecie ślubu dostały medale od prezydenta "Za długoletnie pożycie małżeńskie“.

Czytaj więcej o: ,,Przeżyłam z Tobą tyle lat..."
Przejdź do - Wójt Gminy informuje: nie będzie linii 110kV na Strzelcach Dolnych!
4 października 2018

Wójt Gminy informuje: nie będzie linii 110kV na Strzelcach Dolnych!

Wczoraj tj. 3.10.2018r.w budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych odbyło się spotkanie informacyjne Pana Krzysztofa Szali Wójta Gminy Dobrcz z mieszkańcami Strzelec Dolnych. Wójt Gminy na początku spotkania zdementował nieprawdziwe informacje jakoby przez teren łąk nadwiślańskich miała powstać napowietrzna linia energetyczna 110 kV.

 

Czytaj więcej o: Wójt Gminy informuje: nie będzie linii 110kV na Strzelcach Dolnych!
Przejdź do - 21 września Wydział Komunikacji będzie nieczynny
21 września 2018

21 września Wydział Komunikacji będzie nieczynny

W dniu 21.09.2018 r. (piątek) Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w  Bydgoszczy Ośrodek Zamiejscowy w Dobrczu będzie nieczynny.

Czytaj więcej o: 21 września Wydział Komunikacji będzie nieczynny
Przejdź do - 100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski
19 września 2018

100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski

Nasza Ojczyzna obchodzi w tym roku jubileusz 100 - lecia odzyskania niepodległości. W różnych regionach Polski podejmowane są działania mające na celu upamiętnienie tego szczególnego wydarzenia. W Gminie Dobrcz jest to kolejna już - po Pikniku z Niepodległą inicjatywa mająca na celu uświetnienie tej rocznicy.
10 października o godzinie 10.00 zapraszamy do włączenia się w akcję patroityczno-ekologiczną sadzenia drzew na ,,Alei Niepodległości" w Kotomierzu przy ul.Długiej. 

Czytaj więcej o: 100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski