Jesteś tutaj: Start / GMINA

GMINA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Place zabaw oraz inne miejsca rekreacji na świeżym powietrzu nadal pozostaną zamknięte.
5 czerwca 2020

Place zabaw oraz inne miejsca rekreacji na świeżym powietrzu nadal pozostaną zamknięte.

Gmina jest zarządcą 20 placów zabaw. Większość nie jest ogrodzona, nie ma więc możliwości kontrolowania liczby przebywających na nich osób i zachowania 2m dystansu. Z uwagi na ich specyfikę, nie jest także możliwa dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu. Jesteśmy odpowiedzialni przede wszystkim za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gminy i tym się obecnie kierujemy.

Czytaj więcej o: Place zabaw oraz inne miejsca rekreacji na świeżym powietrzu nadal pozostaną zamknięte.
Przejdź do - Lokalny Ryneczek – promocja produktów z terenu Gminy
2 czerwca 2020

Lokalny Ryneczek – promocja produktów z terenu Gminy

Urząd Gminy w Dobrczu rusza z realizacją projektu pt. Lokalny Ryneczek – promocja produktów z terenu Gminy. W ramach projektu chcemy promować lokalne produkty żywnościowe i rękodzielnicze na terenie Gminy Dobrcz, ułatwiając potencjalnym klientom dotarcie do punktów, gdzie można je nabyć. W związku z tym poszukujemy lokalnych Producentów, których moglibyśmy zaprosić do współpracy.

Czytaj więcej o: Lokalny Ryneczek – promocja produktów z terenu Gminy
Przejdź do - Dzień Dziecka
1 czerwca 2020

Dzień Dziecka

Nasi najmłodsi Mieszkańcy, wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka Was.
Pierwszy czerwca! Wstawać czas!
Dzisiaj święto wszystkich dzieci – niech Wam słonko zawsze świeci!

O godzinie 12:00 Gminny Ośrodek Kultury Dobrcz zaprasza dzieci na swój profil na Facebooku na mini koncert online. Najpiękniejsze piosenki zaśpiewają Adrianna Rychwalska i Krzysztof Forbot.
Pracownicy GOKu, Gminnej Biblioteki Publicznej, GOPSu oraz UG przygotowali dla Was coś specjalnego.
Bądźcie z nami w tym dniu i świetnie się bawcie.

Przejdź do - „Urodziny papieża w moim domu” Nagraj film lub piosenkę, przygotuj pracę plastyczną, napisz wiersz, udekoruj swój dom lub podwórko i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.
13 maja 2020

„Urodziny papieża w moim domu” Nagraj film lub piosenkę, przygotuj pracę plastyczną, napisz wiersz, udekoruj swój dom lub podwórko i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

W poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza mieszkańców naszego regionu, do wzięcia udziału w konkursie „Urodziny papieża w moim domu”. Zachęcamy do udekorowania w dniach 17 i 18 maja flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, budynków, podwórek, kapliczek, skwerów i ulic na terenie wsi.

Czytaj więcej o: „Urodziny papieża w moim domu” Nagraj film lub piosenkę, przygotuj pracę plastyczną, napisz wiersz, udekoruj swój dom lub podwórko i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Przejdź do - II edycja Konkursu fotograficzno-plastycznego "Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego"
6 maja 2020

II edycja Konkursu fotograficzno-plastycznego "Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego"

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy ogłosiło II edycję konkursu fotograficzno-plastycznego pn. „Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego”. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, wartość historyczną, unikatowość oraz promocję zabytków znajdujących się na terenie Powiatu Bydgoskiego.

Czytaj więcej o: II edycja Konkursu fotograficzno-plastycznego "Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego"