Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Sołectwa

Menu dla: Sołectwa

Artykuły

 • Nowy sołtys w Stronnie

  W dniu 9 listopada br. zgodnie z Zarządzeniem Nr  71/2021 Wójta Gminy Dobrcz przeprowadzone zostały wybory uzupełniające w Sołectwie Stronno na funkcję sołtysa. Poprzedni sołtys, Pan Kazimierz Baumgart  złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Nowym sołtysem został wybrany Pan Marek Charchuła.

  Ustępującemu sołtysowi dziękujemy za dotychczasową wieloletnią współpracę, zaś nowemu składamy gratulacje i życzymy owocnej współpracy z radą sołecką, mieszkańcami i pozostałymi organizacjami.

   

  Czytaj Więcej o: Nowy sołtys w Stronnie
 • Spotkanie z sołtysami

  Dnia 5 października w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha z sołtysami naszej Gminy.

  Tematem spotkania było omówienie zadań inwestycyjnych w poszczególnych sołectwach proponowanych do budżetu gminy na rok 2022.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z sołtysami
 • Świętowaliśmy w Magdalence

  W sobotę 7 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Magdalence.

  Było to wydarzenie na które mieszkańcy sołectwa Magdalenka czekali już od dawna. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Dobrcz Moniką Kuberską oraz gospodarzem sołectwa, sołtysem Waldemarem Parszykiem. Poświęcenia nowo otwartego obiektu dokonał ks. Kanonik Andrzej Poteracki Proboszcz Parafii Kotomierz, a następnie zgromadzeni goście i mieszkańcy wysłuchali okolicznościowego koncert orkiestry dętej działającej przy GOK w Dobrczu.

  Czytaj Więcej o: Świętowaliśmy w Magdalence