Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Pierwsze sportowe emocje

Dziś (18.09.2023 r.) przy Szkole Podstawowej w Kotomierzu dokonano uroczystego otwarcia oraz poświęcenia jednego z trzech profesjonalnych obiektów sportowych, które wykonano w ramach zadania pn. ”Budowa lub przebudowa boisk sportowych w miejscowościach: Dobrcz, Kotomierz, Strzelce Górne”.

Wydarzenie połączono z obchodami Narodowego Dnia Sportu, który przypada na dzień 17 września. Była więc to okazja do przeprowadzenia pierwszych zawodów lekkoatletycznych, które zgromadziły przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz. Głośne wiwaty oraz okrzyki dopingujące kolegów rozniosły się po całej okolicy. Dzieci były podekscytowane nie tylko zawodami, ale również otwarciem tego pięknego obiektu, na który z niecierpliwością czekały.
Jestem przekonany, że dzięki nowym boiskom nasi uczniowie, sportowcy oraz aktywni mieszkańcy gminy będą mogli jeszcze lepiej i przyjemniej rozwijać swoje umiejętności sportowe" - powiedział Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych podczas dzisiejszej przemowy. 

Przypomnijmy, że w ramach całej inwestycji powstały 3 profesjonalne obiekty sportowe :
- pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej w Strzelcach Górnych wraz z instalacją wodociągową oraz niezbędną infrastrukturą, w tym dwie trybuny dla widzów (67 miejsc każda) i oświetlenie zasilane urządzeniami fotowoltaicznymi;
- boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej w Kotomierzu i montażem instalacji fotowoltaicznej na dachu szkoły;
- boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu wraz z rozbudową zewnętrznej instalacji wodociągowej do systemu nawadniania boiska oraz infrastrukturą techniczną towarzyszącą.

Całkowity koszt wykonania całej inwestycji to kwota 3.804.021,00 zł, natomiast wysokość pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to kwota 3.600.000,00 zł.