Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Gminny piknik Bezpieczne Wakacje

Rozpoczęcie astronomicznego lata świętowaliśmy wczoraj tj. 21.06.2022 r. na plaży w Ośrodku Szkolno – Wypoczynkowym WOPR w Borównie podczas pikniku pn. „Bezpieczne Wakacje”.

Impreza, która była skierowana do uczniów klas IV-VIII z terenu gminy Dobrcz odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha, Polskiego Radia Pomorza i Kujaw oraz TVP 3 i została sfinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 r. Zadowolone dzieci uczestniczyły w różnorodnych atrakcjach o tematyce bezpieczeństwa przygotowanych przez zaproszonych na to wydarzenie wystawców:
Komisariat Policji w Koronowie, Wydział Prewencji KMP, Straż Graniczna, Izba Skarbowa Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Żandarmeria Wojskowa, Nadleśnictwo Żołędowo, Straż Ochrony Kolei, Zakład Karny Koronowo, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Bydgoszcz, Urząd Wojewódzki Zarządzanie Kryzysowe, OSP Dobrcz, GOK – strefa animacji, Szkoła Podstawowa Kotomierz - siatkówka plażowa, WOPR Borówno, ULKS Zryw Dobrcz, Bank Spółdzielczy w Dobrczu.
Strzelanie z łuku, symulator zderzeń czy pokaz ratownictwa wodnego spowodowały doskonały nastrój, który nie został zakłócony nawet przez chwilowe opady deszczu.
Impreza „Bezpieczne Wakacje” pokazała, że poprzez zabawę można zdobyć wiele praktycznych wiadomości, które przydadzą się podczas beztroskiego odpoczynku od obowiązków szkolnych.