Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Oddziaływanie na środowisko

Artykuły

 • OSN - konsultacje

  W związku z rozpoczynającymi się konsultacjami społecznymi projektu aktualizacji Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko opracowanego w ramach realizacji zamówienia „Przeglądu i projektu aktualizacji Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, w imieniu Ministerstwa Infrastruktury serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach konsultacyjnych oraz konferencji podsumowującej prowadzone konsultacje.

  Czytaj Więcej o: OSN - konsultacje
 • Ogławianie wierzb

  Urząd Gminy w Dobrczu otrzymał informację z Zarządu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą wyrażającą opinię, że tzw. ogławianie wierzb nie stanowi ich usunięcia w związku z czym właściciel nieruchomości nie musi uzyskać zezwolenia na to działanie.

  Czytaj Więcej o: Ogławianie wierzb
 • INFORMACJA – ELEKTROWNIA SŁONECZNA 87MW w Magdalence

  Szanowni Państwo,

  Wójt Gminy Dobrcz zawiadamia, że w Urzędzie Gminy w Dobrczu został złożony  wniosek o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia budowy elektrowni słonecznej o mocy do 87 MW wraz z infrastrukturą techniczną na prywatnych działkach o numerach ewidencyjnych: 107, 102/2, 93/6, 92, 81/7, 79, 174/6, 101/8, 100/2, 99/3, 93/1, 78/4, 75/1 w obrębie Magdalenka w gminie Dobrcz. Wnioskodawcą jest t firma – PVE 8 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bydgoszczy.

  Jest to już kolejna tego typu duża inwestycja fotowoltaiczna projektowana w rejonie Zalesia i Magdalenki. Obszar działek przewidzianych do zainwestowania wynosi łącznie ok. 92 ha, w tym około 65 ha powierzchni instalacji.

  Wszystkich zainteresowanych mieszkańców, niezależnie od tego czy mają uprawnienia przysługujące stronom postępowania o wydanie decyzji środowiskowej, zapewniam o możliwości otrzymania informacji w sprawie planowanej inwestycji, które będą udzielane pod numerem tel. 52 364 80 47 w godzinach pracy Urzędu Gminy w Dobrczu.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA – ELEKTROWNIA SŁONECZNA 87MW w Magdalence