Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Oddziaływanie na środowisko

Artykuły

 • Ogławianie wierzb

  Urząd Gminy w Dobrczu otrzymał informację z Zarządu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą wyrażającą opinię, że tzw. ogławianie wierzb nie stanowi ich usunięcia w związku z czym właściciel nieruchomości nie musi uzyskać zezwolenia na to działanie.

  Czytaj Więcej o: Ogławianie wierzb
 • INFORMACJA – ELEKTROWNIA SŁONECZNA 87MW w Magdalence

  Szanowni Państwo,

  Wójt Gminy Dobrcz zawiadamia, że w Urzędzie Gminy w Dobrczu został złożony  wniosek o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia budowy elektrowni słonecznej o mocy do 87 MW wraz z infrastrukturą techniczną na prywatnych działkach o numerach ewidencyjnych: 107, 102/2, 93/6, 92, 81/7, 79, 174/6, 101/8, 100/2, 99/3, 93/1, 78/4, 75/1 w obrębie Magdalenka w gminie Dobrcz. Wnioskodawcą jest t firma – PVE 8 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bydgoszczy.

  Jest to już kolejna tego typu duża inwestycja fotowoltaiczna projektowana w rejonie Zalesia i Magdalenki. Obszar działek przewidzianych do zainwestowania wynosi łącznie ok. 92 ha, w tym około 65 ha powierzchni instalacji.

  Wszystkich zainteresowanych mieszkańców, niezależnie od tego czy mają uprawnienia przysługujące stronom postępowania o wydanie decyzji środowiskowej, zapewniam o możliwości otrzymania informacji w sprawie planowanej inwestycji, które będą udzielane pod numerem tel. 52 364 80 47 w godzinach pracy Urzędu Gminy w Dobrczu.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA – ELEKTROWNIA SŁONECZNA 87MW w Magdalence
 • INFORMACJA - ELEKTROWNIA SŁONECZNA 112MW w Zalesiu i Magdalence

  Szanowni Państwo,
  jak już informowałem, w Urzędzie Gminy w Dobrczu jest prowadzone postępowanie administracyjne o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla planowanego przedsięwzięcia budowy elektrowni słonecznej (fotowoltaicznej) o mocy do 75MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, na prywatnych działkach o łącznym obszarze około 78 hektarów, położonych w Zalesiu i Magdalence. Wniosek o wydanie tej decyzji złożyła firma – Elektrownia PV 76 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie.  

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA - ELEKTROWNIA SŁONECZNA 112MW w Zalesiu i Magdalence
 • INFORMACJA - ELEKTROWNIA SŁONECZNA 75MW w Zalesiu i Magdalence

  Szanowni Państwo,
  Wójt Gminy Dobrcz zawiadamia o tym, że w Urzędzie Gminy w Dobrczu jest prowadzone postępowanie administracyjne o wydanie tzw. decyzji środowiskowej. Wniosek o wydanie tej decyzji złożyła firma – Elektrownia PV 76 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem postępowania jest zamiar budowy elektrowni słonecznej (fotowoltaicznej) o mocy do 75MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (zespoły paneli fotowoltaicznych; stacje transformatorowe nn/SN; okablowanie nn, SN,WN; stacja SN/WN; kontenery techniczne – magazyny energii; ogrodzenie i monitoring), na prywatnych działkach o łącznym obszarze około 78 hektarów, położonych w Zalesiu i Magdalence.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA - ELEKTROWNIA SŁONECZNA 75MW w Zalesiu i Magdalence