Krajowy Trening Pierwszej Pomocy w Dobrczu
20 czerwca 2026 roku na parkingu przy remizie OSP Dobrcz odbył się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy. Jest to pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Bezpłatne szkolenie, którego celem było zdobycie i utrwalenie umiejętności ratowania życia oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, poprowadził druh Dariusz Kuciński przy współudziale druhen Romy Radwan i Katarzyny Pacer.
W treningu udział wzięli nasi mieszkańcy, w tym młodzież uczęszczająca na kurs prawa jazdy oraz panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim ćwiczyli praktyczne działania, które w realnych sytuacjach mogą przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.
