Logo Gminy Dobrcz

Krew, która ratuje życie, popłynie w Dobrczu

Wójt Gminy Dobrcz Rafał Modlisz serdecznie zaprasza 4 września (środa) 2024 r. wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Dobrcz do oddania krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, usytuowanym:

na parkingu przed Urzędem Gminy w Dobrczu w godzinach od 12.00 do 16.00

Możesz oddać krew jeśli:

  • jesteś osobą pełnoletnią i nie przekroczyłeś 65-ego roku życia;
  • czujesz się zdrowy, nie masz jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszności, gorączka);
  • ważysz nie mniej niż 50 kg;
  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi.
     

Przypominamy o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek.

Dla każdej osoby oddającej krew jest przewidziana miła niespodzianka.


Plakat promujący zbiórkę krwi

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności