Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Zmiana sposobu odbioru bioodpadów z dotychczasowego (worki w kolorze brązowym) na nowy (pojemniki w kolorze brązowym)

Urząd Gminy w Dobrczu zawiadamia o tym że w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, gospodarstwom domowym (posesjom) które nie mają zadeklarowanych kompostowników (nie korzystają ze zwolnienia w części opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym), od miesiąca czerwca 2024r.  sukcesywnie dostarczane będą pojemniki przeznaczone wyłącznie na bioodpady.

Pojemniki na bioodpady będą w kolorze brązowym. Do posesji dostarczony zostanie jeden pojemnik na bioodpady. Jeżeli w trakcie korzystania okaże się on niewystarczający, gwarantujemy możliwość wymiany na większy lub dostarczenie kolejnego, po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 52 364 80 19 lub drogą poczty elektronicznej na adres dobrcz@dobrcz.pl 

Pojemniki przeznaczone są na wszystkie odpady zielone takie jak np.  kwiaty cięte i doniczkowe, skórki i resztki po owocach oraz warzywach, skorupki po jajkach, skoszoną trawę, chwasty, liście, korę drzew, drobne gałązki, wióry z gałęziarek. Do pojemników nie wolno wrzucać resztek posiłków szczególnie jeśli są wśród nich resztki ryb, mięs, kości czy sosu. Nie wolno też wrzucać popiołu, płynnych odpadów kuchennych, odpadów higienicznych, odchodów zwierząt, a także żwirków dla zwierząt - nawet tych oznaczonych jako biodegradowalne.

Bioodpady do pojemników należy wrzucać luzem, bez jakichkolwiek opakowań. 

Bioodpady to surowce do produkcji nawozu organicznego. Nowy system pojemnikowy ma wyeliminować zanieczyszczenie kompostu folią z dotychczas użytkowanych worków.

Pojemniki na bioodpady będą opróżniane według obowiązującego harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na rok 2024r. Nowe worki (na wymianę) nie będą już dostarczane. Jeżeli w dniu wywozu obok pojemnika na bioodpady będą wystawione worki w kolorze brązowym z bioodpadami, to zostaną one zabrane.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.